گردشگری


2 دقیقه پیش

بازگشایی اتاق لباس های محمدرضا پهلوی در کاخ نیاوران

به مناسبت روز جهانی موزه اتاق لباس های محمدرضا پهلوی در کاخ اختصاصی نیاوران بازگشایی می شود.به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران این اتاق پس از یک دوره تعمیرات ...
2 دقیقه پیش

سه اثر جهانی در خوزستان بدون زیرساخت گردشگری

خوزستان سه اثر ثبت جهانی دارد. چغازنبیل؛ شهر تاریخی شوش و سازه های آبی شوشتر اما برای هیچ کدام از این میراث جهانی زیرساخت های گردشگری مناسبی تدارک دیده نشده است.استان ...آینده گردشگری ایران تحت تاثیر استان کرمان خواهد بود


  X  

تاریخ خبر : سه‌شنبه 1394.08.19 - 11:06

آینده گردشگری ایران تحت تاثیر استان کرمان خواهد بود

ایسنا/ معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: با اقدامات صورت گرفته در زمینه گردشگری در استان کرمان، آینده گردشگری ایران تحت تاثیر این استان خواهد بود و در این راستا اداره کل میراث فرهنگی، ظرفیت های استان را به جهان معرفی کرده است.
 "محمد جهانشاهی" در اولین جلسه کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر با هدف ارتقای امنیت و توسعه و عمران مناطق کویری استان، امنیت پایدار را لازمه توسعه پایدار دانست و اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی و مسئولان استان در خصوص ثبت جهانی کویر لوت در 7 ساله گذشته تلاش‌های بسیاری انجام داده است ضمن آنکه بر اهمیت اندیشیدن قواعد پایدار برای این منطقه نیز تاکید بسیاری داریم.
جهانشاهی خاطرنشان کرد: با اقدامات خوبی که صورت گرفته، شاهد مهاجرت معکوس در مناطق کویری و برگشت مردم به این مناطق هستیم.
دبیر هماهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر استان کرمان نیز در این جلسه نیز با اشاره به این که یکی از دلایلی که کویر دست نخورده باقی مانده و از ظرفیت های آن استفاده نشده و هم چنین خلاء های امنیتی در این منطقه وجود دارد؛ عدم حضور جمعیت است، گفت: پیشنهاد ما برای این که از ظرفیت کویر استفاده و این منطقه از بعد تهدیدی خارج شود، این است که تمهیدات لازم برای استقرار و حضور جمعیت توسط دستگاه های مربوطه اندیشیده و پشتیبانی های لازم صورت گیرد.
"حسین چناریان" ادامه داد: با توجه به این که ظرفیت کشاورزی در حاشیه کویر وجود دارد، پیشنهاد می کنیم که از جمعیت های آسیب دیده برای اشتغال و کارآفرینی در حاشیه کویر استفاده و بدین وسیله از افراد آسیب دیده حمایت شود.
چناریان پیشنهاد کرد: یک سازمان مشخص، پیگیری و حمایت ویژه از اقدامات مربوط به کویر را عهده دار شود، ضمن این که انگیزه برای حضور جمعیت در حاشیه کویر ایجاد و تسهیلات و حمایت های لازم در کمترین زمان ممکن برای آن ها فراهم گردد.

نظر شما


ویدیو مرتبط :
وب سایت بومگردی استان کرمان - محور گردشگری هفت باغ