گردشگری


2 دقیقه پیش

بازگشایی اتاق لباس های محمدرضا پهلوی در کاخ نیاوران

به مناسبت روز جهانی موزه اتاق لباس های محمدرضا پهلوی در کاخ اختصاصی نیاوران بازگشایی می شود.به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران این اتاق پس از یک دوره تعمیرات ...
2 دقیقه پیش

سه اثر جهانی در خوزستان بدون زیرساخت گردشگری

خوزستان سه اثر ثبت جهانی دارد. چغازنبیل؛ شهر تاریخی شوش و سازه های آبی شوشتر اما برای هیچ کدام از این میراث جهانی زیرساخت های گردشگری مناسبی تدارک دیده نشده است.استان ...آغاز پروازهای مستقیم ایرآسیا از تهران به کوالالامپور و بانکوک


ایرآسیا ایکس مسیر پروازی جدید خود را از تهران به کوالالامپور و بانکوک با سه پرواز هفتگی از دوم تیر ماه آغاز خواهد کرد.

به گزارش دنیای اقتصاد؛ مدیرعامل گروه ایرآسیا با اشاره به بازگشت دوباره و آغاز فعالیت این شرکت در ایران گفت: بین سال های 2010 و 2012 در ایران فعالیت داشتیم، اما نوسان های شدید نرخ ارز موجب توقف فعالیت ما در ایران شد که امیدواریم این بار این فعالیت ها توسعه یابد، این در حالی است که ایران به عنوان یکی از گزینه های ما در تبدیل شدن به هاب منطقه ای برای فعالیت در منطقه خاورمیانه نیز مطرح است.
 
داتوک کامارودین در نشستی با خبرنگاران با تاکید بر اینکه ایرآسیا جوان ترین ناوگان هوایی ایرباس را در دنیا داراست، تاکید کرد: طی 10 سال فعالیت های گروه ایرآسیا گسترش یافته و ما اکنون 9 شرکت هواپیمایی و با 200 فروند هواپیمای ایرباس و روزانه 500 پرواز به نقاط مختلف آسیا و استرالیا داریم. این مقام مسوول ادامه داد: نرخ هایی که برای شروع پرواز از تهران به بانکوک و کوالالامپور در نظر گرفته ایم در کنار سرویس ها و خدمات بسیار قابل توجه و قابل رقابت با شرکت های دیگر هستند.

وی با تاکید بر اینکه هواپیمایی ایرآسیا بیش از 100 مقصد در جنوب شرق آسیا و 24 کشور را از طریق هاب کوالالامپور و بانکوک پوشش می دهد، افزود: نگاه ما به گسترش فعالیت با ایران فقط به منظور جذب مسافر از ایران نیست، بلکه ما می خواهیم در خطوط مسیر های پرواز برای جذب مسافر از استرالیا و حتی چین به ایران فعالیت کنیم و بازار را گسترش دهیم. ایرآسیا این امکان را می دهد که مسافران از طریق خطوط این شرکت در جنوب شرق آسیا با نرخ های مناسب ادامه مسیر بدهند.

در همین حال مدیرعامل ایرآسیا ایکس مالزی در این نشست گفت: ما معتقدیم که زمان مناسبی برای احیای دوباره پرواز مستقیم تهران به کوالالامپور فراهم شده، زیرا در طول 4 سال گذشته به طور فزاینده ای پروازهای خود را در مسیرهای کوتاه و بلند افزایش داده ایم که این موضوع برای ایرانیان امکان دسترسی مقرون به صرفه به شبکه پروازی وسیع تری را فراهم می آورد.

بنیامین اسماعیل تاکید کرد: بدون شک شروع این پروازها بر گسترش روابط در زمینه های توریسم، تجارت و صنعت تاثیرگذار خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: همه ایرانیان می توانند با استفاده از خدمات Fly Thru با دیگر شهرهای آسیا و استرالیا از طریق کوالالامپور و بانکوک مرتبط شوند و بار خود را در مقصد نهایی بدون دشواری گمرکی دریافت کنند. وی افزود: با این خدمات مسافران می توانند مسیر بین تهران تا سنگاپور را از طریق کوالالامپور و مسیر تهران تا شانگهای را از طریق بانکوک سفر کنند و مسافت بین این شهرها را تا حد امکان کوتاه کنند.

از سوی دیگر مدیرعامل ایرآسیا ایکس تایلند نیز در این جلسه خاطرنشان کرد: آغاز به کار ایر آسیا در تهران، دستاورد عظیمی برای ایرآسیای تایلند است، چراکه اولین خط هوایی مقرون به صرفه ای است که خاورمیانه و مردم تهران را به بانکوک و فراتر از آن مرتبط می کند. نادابورانا سیری افزود: ما معتقدیم که ایران به عنوان یک مقصد گردشگری دارای پتانسیل بالایی برای بازار گردشگری تایلند است و ما مشتاقیم که کشور زیبای ایران را از طریق پروازهای راحت و با دسترسی آسان به مردم تایلند معرفی کنیم.

گردشگری ایران


ویدیو مرتبط :
برقراری پروازهای مستقیم به عتبات از شهرستان سبزوار 02