سلامت


2 دقیقه پیش

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است که ...
2 دقیقه پیش

با شجاعت پایان همکاری منفعلانه نظام پزشکی با وزارت بهداشت را اعلام کنید

سلامت نیوز:رییس نظام پزشکی‌ مازندران با ارسال نامه ای به علیرضا زالی رئیس کل نظام پزشکی طرح تحول سلامت را همانند طرح مسکن مهر و پرداخت یارانه عمومی دانست و با تاکید بر ...تغذیه/ هفت دلیل خوب برای انتخاب رژیم غذایی گیاهی


تغذیه/ هفت دلیل خوب برای انتخاب رژیم غذایی گیاهی سلامت نیوز/ تعریف استاندارد از رژیم غذایی گیاهی مبتنی بر مصرف متوسط ماهی و گوشت های بدون چربی و انتخاب بیشتر میوه ها و سبزیجات برای دفع بیماری های مزمن است.
انجمن قلب ایالات متحده اقدام به تهیه فهرستی از مزایای یک رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان ارائه کرده است:

پیشگیری از دیابت: تقریبا 385 میلیون نفر در دنیا با دیابت زندگی می کنند که تخمین زده می شود این تعداد تا سال 2035 به 600 میلیون نفر برسد. دیابت نوع دو از طریق رژیم غذایی گیاهی کاملا قابل پیشگیری است.

کنترل فشار خون:تحقیقات محققان دانشگاه هاروارد نشان می دهد یک رژیم غذایی مملو از میوه ها و سبزیجات راه خوبی برای کاهش و کنترل فشار خون است. این در حالی است که یک نفر از هر سه نفر آمریکایی دارای فشار خون بالا است، بیماری خاموشی که فرد را در معرض حمله قلبی و سکته مغزی؛ دو علت عمده مرگ و میر قرار می دهد.

سلامت قلب: محققان دانشگاه هاروارد اعلام کرده اند که مصرف مقادیر بیشتر میوه و سبزیجات شانس خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را 30 درصد کاهش می دهد.

کاهش وزن: تعداد زیادی از پژوهش ها حاکی از آن است که گیاه خواران تمایل کمتری به دریافت کالری بیشتر دارند و وزن و شاخص توده بدنی شان پایین تر از غیر گیاه خواران است. رژیم غذایی گیاهی البته صرفا استفاده مطلق از گیاهان نیست بلکه مقدار زیادی از میوه ها و سبزیجات، غلات سبوس دار و میزان های متوسط گوشت های بدون چربی را شامل می شود.

سلامت چشم: ویتامین آ موجود در برخی سبزیجات مانند هویج منجر به کاهش خطر ابتلا به شب کوری می گردد ضمن این که لوتئین و زیگزانتین موجود در اسفناج، کلم پیچ، ذرت، کدو، کیوی و انگور برای جلوگیری از ابتلا به آب مروارید و دژنراسیون ماکولا مفید است.

مراقبت از پوست: کاهش مصرف محصولات حیوانی منجر به حفظ پوست سالم می شود. ضمنا لیکوپن موجود در گوجه فرنگی از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید پیشگیری می کند. ویتامین ث موجود در سیب زمینی نیز باعث صاف شدن پوست و جلوگیری از چین و چروک آن می گردد.

جلوگیری از یبوست:
فیبر موجود در گیاهان منجر به هضم فوری تر غذا و جلوگیری از یبوست می گردد. به علاوه فیبر حفظ قند خون و کاهش کلسترول را نیز به همراه دارد.

منبع: سلامت نیوز


ویدیو مرتبط :
بهترین رژیم غذایی