فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...سفارش 3 امام معصوم (ع) برای زیارت حضرت معصومه (س) / مسجدی که مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفت


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی عصر امروز در نخستین سمینار محراب مسافر که در مجتمع گردشگری شهر آفتاب قم برگزار شد، اظهار کرد: شهر قم باید از همه نظر الگو باشد و همه فرهنگ خود را از قم الگو بگیرند.

وی با اشاره به مسجدی در یزد که توسط کامیون‌داران ساخته شده و مورد توجه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است، تصریح کرد: این نمازخانه به سرویس بهداشتی، آشپزخانه، وسایل بازی کودکان و هر چه نیاز زائر را برطرف کند، مجهز است و این مسجد می‌تواند الگو برای دیگر مساجد باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: قم دارای امتیازاتی است که هیچ نقطه‌ای از دنیا چنین امتیازاتی را ندارد و می‌توان بعد از شهر مشهد به عنوان مذهبی‌ترین شهر ایران یاد کرد.

وی با اشاره به سفارش سه امام معصوم (ع) برای زیارت حضرت معصومه (س) در قم، گفت: ائمه معصومین (ع) سفارش کردند که هر کس که در قم حضرت معصومه (س) را زیارت کند، بهشت بر او واجب می‌شود و این نشانه امتیاز خاص قم میان سایر شهرهای دنیاست.

قرائتی با اشاره به روایتی که امام معصوم (ع) علم حضرت معصومه (س) را تایید می‌کند،‌ گفت: عده‌ای از راه دور برای گرفتن پاسخ مسائل مشکله خدمت امام موسی کاظم(ع) رسیده بودند ولی این امام همام در منزل تشریف نداشتند و حضرت معصومه (س) به جای پدر پاسخ مسائل را به صورت مکتوب ارائه کردند و زمانی که مسافران در بین راه امام کاظم (ع) را دیدند،‌ امام پاسخ‌های حضرت معصومه (س) را مشاهده کردند و ‌سه مرتبه فرموند «فداها ابوها» جمله‌ای که حضرت محمد (ص)‌ برای حضرت زهرا (س)‌ به کار بردند که این جمله نشان از جایگاه والای حضرت معصومه (س) است.

وی با تاکید براینکه باید سرمایه‌گذاری فرهنگی صورت بگیرد تصریح کرد: در فرودگاه جده از سوی آل سعود به زائران خانه خدا یک جلد قرآن چاپ سعودی هدیه داده می‌شود که تبلیغ آل سعود شود و ما نیز باید در قم جزواتی تهیه کنیم که در مجتمع‌های بین راهی به مسافران و زائران اهدا شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه نباید در نمازخانه و مساجد نام شخصی درج شود گفت: زمانی که نمازخانه و مسجد به اسم شخصی باشد این خدمت جنبه الهی ندارد.

وی با تاکید براینکه برای ساخت نمازخانه و مسجد باید به دنبال خدمت الهی و مقدس بود گفت: باید در بخش فرهنگ‌سازی نماز و ایجاد نمازخانه برای قیامت کار کرد.

قرائتی با تاکید بر اینکه مردم باید با دیدن قم رنگ معنویت به خود بگیرند گفت: نماز ما باید برجسته باشد و باید در این راستا تلاش شود که دیگران با دیدن ما، رنگ معنویت به خود بگیرند و عباداتمان برای دیگران تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه از 100 کشور جهان در قم برای اسلام‌شناسی تحصیل می‌کنند گفت: در احادیث آمده است که در آخرالزمان علم در نجف درهم می‌پیچد و از قم سردر می آورد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید براینکه غربیان برای تبلیغ دین مسیح از هر فرصتی استفاده می‌کنند،‌ خاطرنشان کرد: مسیحیت برای کسی که پیر، مریض و غریب است حتی در مدت زمان کوتاه پنج دقیقه به تبلیغ دین می‌پردازد و ما نیز باید در خدمت دین و اهل‌بیت باشیم.

انتهای پیام/78005/ش40

http://fna.ir/PNG0HU


ویدیو مرتبط :
سفارش امام رضا به زیارت حضرت معصومه سلام ا... علیها