سرگرمی


2 دقیقه پیش

دانلود بازی اندروید

اندروید (از یونانی: به معنای مَرد، انسان، شبه آدم یا رُبات (آدم آهنی))، (به انگلیسی: Android) یک سیستم عامل همراه است که گوگل برای تلفن‌های همراه و تبلت‌ها عرضه می‌نماید و ...
2 دقیقه پیش

بازی اکشن-ماجرایی اسطوره های کوچک/ Pocket Legends

آخرین خبر/ Pocket Legends یکی از جذاب ترین بازی های آنلاین اکشن و سرگرم کننده برای سیستم عامل اندروید است. باید اشاره کرد که این بازی، اولین و بهترین بازی کمپانی MMO است که موفقیت ...برای ترک ناخن جویدن کودک‌مان چه کنیم و چه نکنیم؟


برای ترک ناخن جویدن کودک‌مان چه کنیم و چه نکنیم؟به دخت/ وقتی بچه ها مشکلی را به شکلی منفی ابراز می کنند، والدین بایستی صبور باشند . وظیفه شما به عنوان والدین این است که اطمینان حاصل کنید که استعدادهای بالقوه فرزندان تان به حداکثر شکوفایی خود می رسند . اگر گیاهی آن طور که باید و شاید رشد نکند ، باغبان آن را به خاطر ماهیت بدش سرزنش نمی کند . باغبان به خوبی می داند که چیزی در محیط وجود دارد که مانع رشد مناسب گیاه شده است . بنابراین ، لازم است زمانی که با چنین مشکلات رفتاری مواجه می شویم قابلیت سازندگی خود را به یاد بیاوریم .
رفتارهایی که نباید انجام داد
روش هایی نظیر تلخ کردن و بستن ناخن یا تهدید و تمسخر کودک که احتمال دارد به طور موقت به رفع علائم بیانجامد، در درمان ناخن جویدن ارزش چندانی ندارد . همچنین اصرار و فشار به کودک ، برای آنکه ناخنش را نجود ، اثر منفی دارد و باعث تشدید و تثبیت این عمل می شود .
توصیه می شود که والدین از این کارها برای ترک عادت ناخن جویدن خودداری کنند:
سخت گیری بیش از اندازه نشان ندهید، این کار باعث دلهره و نگرانی کودک تان می شود .
او را به خاطر ناخن جویدن سرزنش نکنید .
با طرح پرسش «چرا ناخن هایت را می جوی؟» منتظر پاسخ او نباشید .
مانع ابراز نیازهای طبیعی او نشوید؛ مثلا اگر کودک میل دارد اسباب بازی هایش را به اطراف پرت کند یا آن ها را خراب کند ، مدام مانع او نشوید .
غر نزنید و فریاد نکشید .
با بازگویی ناخن جویدن او برای دیگران، باعث خجالتش نشوید .
کارهایی که باید کرد
برای ترک عادت ناخن جویدن این کارها مفید است:
یکی از دلایل و شاید اصلی ترین دلیل آن اضطراب است که این اضطراب ممکن است به علت مشاجرات والدین ، وجود تنش در خانه ، مشکلات مربوط به مدرسه و تحصیل و … باشد ، دلیل هر چه که باشد ابتدا باید علت را جستجو و سپس آن را رفع نمود. تا زمانی که رفع نشود مشکل کودک هم رفع نخواهد شد و اگر هم ناخن جوی آن را رفع کنید قطعا مشکل دیگری به وجود خواهد آمد .
حالات و رفتارهایش را زیر نظر بگیرید و دقت کنید در چه مکان و زمانی ناخن هایش را می جود. بعد این موقعیت ها را کاهش دهید . از جمله دیدن فیلم های ترسناک و خشونت بار را ممنوع کرده و برنامه های خوشایند و متناسب با سن کودک در اختیار کودک بگذارید .
انگشتانش را به کار بگیرید ، از او بخواهید کاردستی درست کند یا نقاشی بکشد .
ناخن هایش را کوتاه نگه دارید .
برایش در همه زمینه ها امنیت ایجاد کنید ؛ امنیت زیستی ، روانی ، عاطفی و اجتماعی . گاهی او را در آغوش بگیرید ، نوازش کنید و اطمینان بدهید که خطری تهدیدش نمی کند و فعالیت های اجتماعی ، هنری و … او را تحسین کنید .
عوارض این عمل را به او نشان دهید می توانید از قصه و نمایش برای این مسئله استفاده کنید .
از او بخواهید هنگام جویدن ناخن ، خود را در آیینه نگاه کند .
کودک را از بازی مورد علاقه ، خوراکی مورد علاقه ، قول رفتن به پارک ، تماشای تلویزیون و بازی با کامپیوتر و نظایر آن محروم کنید .
با کودک رابطه دوستانه همراه با عطوفت و مهربانی برقرار کنید .
وقت بیشتری با کودک بگذارید .
بیشتر با کودک صحبت کنید . از این طریق ، امنیت عاطفی ـ روانی بیشتری برای فرزندتان ایجاد نمایید .
اوقات تنهایی فرزندتان را با برنامه های متنوع و خانوادگی پر کنید و اصولا او را به سوی برنامه ها و فعالیت های شاد و پرتحرک هدایت نمایید .
آگاهی کودک را در زمینه مضرات ناخن جویدن افزایش دهید .
اعتماد به نفس کودک را افزایش دهید .


منبع: به دخت


ویدیو مرتبط :
دکتر هلاکویی _ انگشت خوردن یا ناخن جویدن کودک