پیش بینی بارش برف در محور چالوس


اداره کل هواشناسی استان البرز، برای روز دوشنبه (فردا) و سه شنبه احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، بارش برف در محور کرج - چالوس و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی استان را پیش بینی کرد.

منصور رحمانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان البرز طی ۴۸ ساعت آینده بارانی می شود.

وی با تاکید بر اینکه احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها پیش بینی می شود، اختلال در تردد جاده های كوهستانی منتهی به استان به سبب بارش برف و مه گرفتگی را پیش بینی کرد.

رحمانیان در ادامه تاکید کرد: با توجه به پیش بینی های هواشناسی توصیه می شود برای كاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم به كار گرفته شود.

بارش برف در ارتفاعات استان البرز

مدیرکل اداره کل هواشناسی استان البرز ادامه داد: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد از امروز (یکشنبه) یک سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور شده و از بعد از ظهر امروز سبب بارش باران و برف در مناطق یاد شده می شود.

وی اضافه کرد: این سامانه تا انتهای وقت امروز مناطق غرب، جنوب غرب، نیمه غربی البرز و زاگرس مرکزی و غرب سواحل شمالی کشور را در بر خواهد گرفت.

رحمانیان تاکید کرد: ورود این سامانه به البرز باعث بارش باران، رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات استان باعث بارش برف می شود.

به گفته مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز این سامانه بارشی تا روز سه شنبه در استان البرز فعال خواهد بود.

اعلام وضعیت جوی در محور چالوس

رحمانیان در ادامه وضعیت هوای شهرستان های هشتگرد، فردیس، اشتهارد و نظرآباد را ابری همراه با وزش باد و بارش باران پیش بینی کرد و گفت: برای شهرستان طالقان و منطقه «دیزین» بارش برف پیش بینی می شود.

وی در پایان وضعیت جوی محور چالوس را نیمه ابری تا ابری همراه با بارش برف اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ماکزیمم سرعت باد در این محور ۴۲ کیلومتر بر ساعت است.


ویدیو مرتبط :
برف ،زندگی ( مستندی درباره بارش برف در بندرانزلی )