فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...بازخوانی زندگی موسوی گرمارودی در یک مستند


به گزارش عصر یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان هنری رسانه‌ای اوج، این مستند به تهیه‌کنندگی سیدجمال عودسیمین 27 اردیبهشت ماه 95، ساعت 23 روی آنتن شبکه اول سیما خواهد رفت.
در «از ساقه تا صدر» به زندگی پر فراز و نشیب علی موسوی گرمارودی پرداخته شده و زندگی این شاعر نام‌آشنای کشور از بدو تولد تا امروز به تصویر کشیده شده است.
از نکات قابل توجه در این مستند پرداختن به مبارزات سیاسی این شاعر معاصر کشور است.
علی موسوی گرمارودی که در سال 1320 هجری شمسی در قم دیده به جهان گشوده از مبارزان سال‌های انقلاب اسلامی و زندانیان سیاسی دوران طاغوت است؛ وی که روابط مستحکمی با چهره‌های مبارزی چون شهید رجایی، شهید مفتح و شهید مطهری داشته، سابقه معاونت فرهنگی ابوالحسن بنی‌صدر را نیز در کارنامه خود دارد.
این شاعر معاصر تلاش‌های مثبتی در جهت جلوگیری از انحرافات بنی‌صدر از خود به نمایش گذاشت و گرچه به دلیل تصدی این پست با بی‌مهری مواجه شد، پس از مدتی مورد تفقد امام خمینی(ره) قرار گرفت.
این زوایا از زندگی موسوی گرمارودی، در کنار سایر اتفاقات مهم زندگی او، در مستند «از ساقه تا صدر» به تصویر کشیده شده است.
این مستند در موسسه هنری رسانه‌ای اوج تهیه شده و اجرای طرح آن را موسسه فرهنگی هنری زلال هنر بر عهده داشته است.
فراهنگ**9362** 1568

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
موسوی گرمارودی