فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...در جاده های منتهی به کربلا نقشه مرکز حکومت مهدی (عج) طراحی می‌شود


 خبرگزاری تسنیم: معین احمدیان

می گویند جَون بن حَرى برده سیاهى از یاران امام حسین(ع) ظهر عاشورا با خواندن این رجز به صف دشمن حمله ور شد: فاجران چگونه مى‌بینند شمشیر زدن سیاهى را که با شمشیر مَشرَفى بُرَنده تیز مى‌زند؟ با شمشیرى آخته، از فرزندان محمّد(ص) دفاع مى‌کنم. از آنان با زبان و دستم دفاع می‌کنم. با این کارها، رستگارىِ روز وارد شدن (قیامت) را از معبود یگانه تنها، امید دارم.

غلام سیاه امام حسین (ع) جنگید و به خیل شهیدان پیوست. امام حسین(ع)، بر سرِ جنازه او ایستاد و برایش چنین دعا کرد: «خداوندا! صورت او را نورانى و بویش را خوش گردان و او را با نیکان، محشور کن و میان او و محمّد و خاندان محمّد(ص) آشنایى برقرار کن».

بزرگترین اجتماعی انسانی تاریخ بشریت، این روزها در مسیرهای منتهی به کربلای حسینی در حال شکل گیری است. به وعده الهی نزدیک می شویم که خداوند فرمود: «خواستیم بر مستضعفان روی زمین منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان گردانیم»

اینجا کنگره عظیم زیارت حسین (ع) است. میان جاده که می ایستی، ابتدا و انتهای خیل جمعیت را نمی بینی. آنان که به ندای ذبیح الله لبیک گفته اند، به سفری عازم‌ شده اند که همه شعور و آرزوست؛ آرزوی رسیدن به معشوق. قربانی به قربانگاه منا نمی برند ولی همه ی مظاهر غیر الهی را سر می برند.

از امام صادق علیه السلام نقل است که می فرماید: هنگامی که قائم ما قیام کند در پشت کوفه مسجدی را بنا خواهد کرد که هزار در دارد که خانه های کوفه را به رود فرات در کربلا متصل می کند.

باورش سخت است مسجدی از کوفه تا کربلا اما باید در جاده های منتهی به کربلا باشی تا طرح نقشه ی  مسجد کوفه یا همان مرکز حکومت امام مهدی (عج) را ببینید که با قدمهای زائران حسین از اقصی نقاط جهان طراحی می شود.

از کجا آمدند، چندان مهم نیست تا اینکه به کجا می روند. کمتر از یک هفته به اربعین حسینی باقی مانده است. جمعیت باور نکردنی است. پاکستانی ها،عربستانی ها، افغانستانی ها، هندوستانی ها و سیاهان آفریقایی به کاروان راهیان حرم امام حسین (ع) اضافه می شوند. اینجا آرامشی است ماحصل امنیت! کدام امنیت؟ امنیت حاصل از عشق به همه خوبی ها!

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
حکومت در زمان حضرت مهدی (عج)