زشت شدن چهره اولین نشانه این حالت عصبی است!


اگر می خواهید چهره ای زیبا و جذاب داشته باشید و در آرامش زندگی کنید و هر بار که در آیینه نگاه می کنید لذت ببرید نباید به خودتان استرس راه دهید.

استرس چهره مردان و زنان را زشت می کند

هر فردی تغییرات در چهره خود را به راحتی می‌فهمد و استرس به دلایلی خاص در بروز نازیبایی در چهره مؤثر است.کارشناسان هشدار می دهند داشتن استرس باعث زشت شدن مردان و زنان می‌شود. براساس جدیدترین پژوهش‌ها افزایش سطح هورمون‌ کورتیزول در بدن می‌تواند تأثیرات مخربی بر عضلات و استخوان‌های صورت و بطور کلی ظاهر فیزیکی چهره انسان بگذارد. زندگی در شرایط استرس‌زا می‌تواند سبب کاهش سطح جذابیت چهره در افراد شود.

افزایش ترشح هورمون کورتیزول سبب افزایش میزان قند شناور در بدن می‌شود و به این ترتیب قدرت عضلات و استخوان‌های صورت در قرار گرفتن در جایگاه درست آسیب می‌بیند. در این پژوهش کارشناسان سطح هورمون کورتیزول موجود در بزاق دهان داوطلبان را اندازه‌گیری کرده و با میزان جذابیت چهره آنها توسط گروهی دیگر از داوطلبان بی‌طرف مقایسه کرده‌اند و دریافته‌اند افرادی که سطح هورمون کورتیزول در بدن آنها کمتر است چهره‌ای جذاب‌تر دارند.

کارشناسان بر این اساس هشدار می‌دهند افراد در صورتی که می‌خواهند چهره‌ای جوان، زیبا و جذاب داشته باشند و از آرامش برخوردار باشند، علاوه بر عبادت، انجام ورزش و فعالیت بدنی، مصرف آب و مایعات کم شیرین و بدون شکر، خوراکی‌های سالم چون میوه، دانه‌های آجیل، حبوبات و سبزیجات را در رژیم غذایی خود جای دهند.

استراحت فیزیکی از دیگر عوامل اثرگذار بر زیبایی و سلامت پوست است و خواب بد یا کم نیز می‌تواند سبب پیری زودرس پوست، بروز چین و چروک، خاکستری شدن پوست و افتادگی آن شود.

کارشناسان اعتقاد دارند کورتیزول و انسولین سبب آسیب رسیدن به رگ‌های خونی بدن انسان می‌شوند و به این ترتیب یک اثر منفی بر رشد استخوان‌ها و عضلات صورت به وجود می‌آید.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthمنبع:yjc.ir


ویدیو مرتبط :
تصاویر تماشایی از حالت چهره كودكان وقتی برای اولین بار