نفت 0 - الجیش ٢؛ حذف بی‌حرف و حدیث شاگردان علی منصور


 دیدار تیم‌های نفت تهران و الجیش با برتری دو بر صفر تیم قطری به پایان رسید تا نفت از گردونه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حذف شود.

تیم نفت در این دیدار بازی خوبی را ارائه داد و بیشتر اسیر کم تجربگی جوانانش شد.

نیمه نخست:

در ابتدای نیمه نخست دو تیم سعی در محک زدن یکدیگر داشتند و شاگردان منصوریان چند فرصت نصفه و نیمه را هم به دست آوردند که نتوانستند از آنها بهره ببرند.

در اواسط نیمه نخست این دیدار تیم الجیش کمی از لاک دفاعی خارج شد و با نفوذ از جناح راست نفت صاحب موقعیت هایی شد که در یکی از این فرصت ها و در دقیقه 23 شوت رومارینیو ریکاردو از پشت محوطه نفت می توانست خطرساز باشد که بیرانوند توپ را دفع کرد.

در دقیقه 30 این دیدار نفتی ها صاحب بهترین موقعیت خود شدند. پاس خوب مبعلی به بوحمدان با شوت بی دقت او همراه شد تا بازی همچنان بدون گل باقی بماند.

در اواخر نیمه بازی متعادلی از سوی دو تیم ارائه شد و نفتی ها یک فرصت خوب گلزنی را توسط مبعلی به دست آوردند ولی ضربه فنی این بازیکن را دروازه بان الجیش براحتی در آغوش گرفت تا نیمه نخست بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم:

با آغاز نیمه دوم این دیدار دو تیم بازی درگیرانه ای را ارائه دادند و این مسئله باعث شد تا داور مالزیایی بارها در سوت خود به نشانه خطا بدمد.

در دقیقه 56 این دیدار ارسال یک توپ برای حامد عبدالرزاق وی را صاحب موقعیت سر زنی کرد و ضربه سر او با برخورد به تیرک افقی دروازه راهی به دروازه نفت پیدا نکرد.

در ادامه و در دقیقه 58 این نفتی ها بودند که صاحب فرصت شدند. قربانی پشت محوطه جریمه الجیش صاحب فرصت شوت زنی شد اما توپ او با اختلاف راهی اوت شد.

در دقیقه 64 تیم الجیش به گل رسید. اشتباه سیامک کوروش روی دفع توپ، فرصت خوبی را برای حامد عبدالرزاق ایجاد کرد و این مهاجم با یک ضربه دقیق دروازه نفت را باز کرد.

تنها دو دقیقه بعد از گل نخست الجیشی ها به نفت، ارسلان مطهری می توانست بازی را به تساوی بکشاند. او با یک فرار در موقعیتی تک به تک با دروازه بان الجیش قرار گرفت و توانست دروازه بان الجیش را جا بگذارد اما تعلل او باعث شد تا مدافعان الجیش توپ او را راهی کرنر کنند.

در اواسط نیمه دوم نفتی ها چندین بار تا آستانه نزدیک شدن به دروازه الجیش پیش رفتند ولی به دلیل استرس و کم تجربگی در دادن پاس نهایی دقت نداشتند.

در ادامه این دیدار و در دقیقه 80 عبدالرزاق می توانست تیمش را دو گله کند اما توپ او راهی اوت شد.

در دقیقه 83 این دیدار علی قربانی در مصافی تک به تک با دروازه بان الجیش قرار گرفت که توپش را براحتی به آغوش دروازه بان این تیم فرستاد.

در دقیقه 84 الجیشی ها توسط ریکاردو صاحب موقعیت شدند اما شوت او را بیرانوند با واکنشی دیدنی در آغوش گرفت.

در اواخر این دیدار تلاش نفتی ها برای جبران نتیجه بی سرانجام بود تا الجیش به مرحله بعدی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

ترکیب نفت ایران: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، سیامک کوروشی، مهدی شیری، رضا علیاری، حمید بوحمدان (آرش رضاوند 77)، علیرضا عزت کرامت، وحید امیری، ایمان مبعلی، علی قربانی (عیسی آل کثیر 84) و امیر ارسلان مطهری.

ایسنا


ویدیو مرتبط :
خلاصه بازی نفت ایران 1 - 0 الجیش قطر