سلامت


2 دقیقه پیش

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است که ...
2 دقیقه پیش

با شجاعت پایان همکاری منفعلانه نظام پزشکی با وزارت بهداشت را اعلام کنید

سلامت نیوز:رییس نظام پزشکی‌ مازندران با ارسال نامه ای به علیرضا زالی رئیس کل نظام پزشکی طرح تحول سلامت را همانند طرح مسکن مهر و پرداخت یارانه عمومی دانست و با تاکید بر ...پولی شدن بیمه سلامت با اهداف اولیه سازمان مغایرت دارد


سلامت نیوز: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، پولی شدن بیمه سلامت را مغایر با اهداف اولیه این سازمان خواند و بر تامین منابع مالی این سازمان از سوی دولت تاکید کرد.

به گزارش سلامت نیوز، محمدحسین قربانی در گفت وگو با خانه ملت، با انتقاد از اینکه پولی شدن بیمه سلامت با اهداف اولیه این سازمان مغایرت دارد، افزود: دولت در ابتدا متعهد شد از 10درصد هدفمندی یارانه‌ها و یک درصد ارزش افزوده، همه افراد فاقد بیمه را تحت پوشش بیمه سلامت قرار دهد که این اقدام یکی از افتخارات مجلس و دولت به شمار می‌‌رفت.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پولی شدن بیمه سلامت اقدام منطقی نیست زیرا از ابتدا بحث آن مطرح بود که استفاده از بیمه سلامت برای همه امکان‌پذیر و رایگان باشد این درحالی است که امروزه باید شرایطی مهیا شود تا همه شهروندان بتوانند از خدمات مناسب و یکسانی برخوردار باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: گاهی ممکن است فردی تمایلی به استفاده از این بیمه نداشته باشد یا برای دریافت خدمات بهتر تمایل به مراجعه به بخش خصوصی داشته باشند که ایرادی بر آن وارد نیست زیرا این موضوع به نظر افراد مربوط است ولی اینکه دولت پیشگام بوده و بیمه سلامت برخی افراد را پولی کند کار صحیحی نیست.

وی درباره علت پولی شدن بیمه سلامت به دلیل کمبود بودجه، تاکید کرد: بدون‌شک نمی‌توان به دلیل نبود یا کمبود امکانات به دنبال پولی کردن بیمه سلامت باشیم و از افرادی که تاحدودی از تمکن مالی برخوردار هستند حق بیمه دریافت کنیم.

قربانی یادآور شد: اگر دولت نتواند براساس قانون تخصیص منابع را در اختیار بیمه سلامت قرار دهد این سازمان در اجرای برنامه‌های خود با مشکل مواجه خواهد شد که البته این بدان معنا نیست که با این بهانه‌ها، بیمه سلامت را پولی یا مشارکتی کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت باید قدم به قدم افرادی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند را شناسایی و خدمات بهداشتی و درمانی مطلوبی را به افراد تحت پوشش این بیمه ارایه دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه 85 تا 90 درصد افرادی که تحت پوشش بیمه همگانی رایگان قرار گرفتند درآمدی کمتر از یک میلیون تومان دارند و از اقشار آسیب پذیر به شمار می‌آیند، تاکید کرد: دولت درنظر دارد طرح بیمه همگانی را همچنان برای کسانی که درآمد کمتری دارند به صورت رایگان ادامه دهد.

وی با اشاره به اینکه برخی از بیمه شدگان تمکن مالی خوبی ندارند، افزود: در سال 95 شرایطی فراهم شده است تا این گروه در پرداخت حق بیمه خود مشارکت کنند.

کبیر گفت: بر اساس بررسی های کارشناسی، تقریبا 10 درصد از بیمه شدگان مشمول طرح مشارکت می شوند.


ویدیو مرتبط :
آرم استیشن سازمان بیمه سلامت