سلامت


2 دقیقه پیش

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است که ...
2 دقیقه پیش

با شجاعت پایان همکاری منفعلانه نظام پزشکی با وزارت بهداشت را اعلام کنید

سلامت نیوز:رییس نظام پزشکی‌ مازندران با ارسال نامه ای به علیرضا زالی رئیس کل نظام پزشکی طرح تحول سلامت را همانند طرح مسکن مهر و پرداخت یارانه عمومی دانست و با تاکید بر ...نامه رئیس کل نظام پزشکی به معاون اول رئیس جمهور


سلامت نیوز:دکتر زالی در نامه‌ای که پانزدهم اردیبهشت‌ماه به معاون اول رئیس‌جمهور نوشته است عدم ابلاغ تعرفه‌های خدمات سلامت را موجب تجمیل شرایط اقتصادی شکننده شده دانست.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی دکتر زالی رئیس کل نظام پزشکی طی نامه‌ای که در تاریخ پانزدهم اردیبهشت‌ماه نوشته شده است ارائه‌دهندگان خدمت و بیمه‌ها خواستار مساعدت و رفع مشکلات اقتصادی شده است.

جناب آقای دکتر جهانگیری
معاون اول محترم رئیس جمهور

سلام علیکم
احتراماً به استحضار می‌رساند طی دو سال اخیر بواسطه توجه قابل تقدیری که در حوزه سلامت کشور به وجود آمده است شاهد افزایش سطح رضایت بوده‌ایم و نیازمندان بسیاری از رهیافت‌های آن بهره‌ برده‌اند. ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام ویژه مسئولین و کابینه‌ی محترم به عرض می‌رساند علیرغم پیگیری‌های مجدانه مسئولین محترم سازمان‌های بیمه‌ی پایه سلامت، شاهد تأخیر زمانی قابل ملاحظه در بازپرداخت تعهدات بیمه‌ای می‌باشیم. وقفه‌های مذکور مدیریت اقتصادی مراکز و مؤسسات خدمات سلامت را به ویژه در بخش خصوصی با چالش‌هایی مواجه نموده است.

تأخیر زمانی قابل ملاحظه‌ی مذکور در کنار اعمال کسورات سنگین بر صورتحساب‌های ارسالی و همچنین عدم ابلاغ تعرفه‌های خدمات سلامت در موعد مقرر موجب تحمیل شرایط اقتصادی و مالی شکننده بر ارائه‌دهندگان خدمات شده است.

مسلماً محدودیت‌های جاری در ارائه‌ی خدمات سلامت به ویژه در بخش خصوصی از نگاه تیزبین و توأم با درایت اعضای محترم هیئت دولت دور نمانده و ارائه‌دهندگان خدمات سلامت در هر رده و جایگاه شغلی ارائه‌ی خدمات با کیفیت به موقع و نیز توام با درک شرایط کشور و همراهی با سیاست‌های دولت را بر خود فرض می‌دانند.

لیکن ادامه‌ی شرایط موجود و عدم تعیین تکلیف تعرفه‌های سلامت در سال 1395 در کنار وقفه‌های زمانی طولانی در بازپرداخت بدهی‌ها مجال ارائه‌ی خدمات مقتضی با شأن و حقوق مردم شریف این مرز و بوم را با محدودیت‌های اساسی مواجه می‌نماید.

لذا از حضرتعالی به عنوان یکی از دلسوزان و زحمت‌کشان ارتقا سطح رفاهی و سلامت مردم ایران زمین خواهشمندم که دستور مساعدت‌های لازمه را صادر فرمایید.

دکتر علیرضا زالی
رئیس کل


ویدیو مرتبط :
نامه رئیس جمهور به معاون اول