سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...مسئولان به جای مخفی کردن بیماری‌آنفلوآنزا، آموزش‌های دقیق ارائه دهند/پرستاران در خطر ابتلا به بیماری


به گزارش گروه بهداشت  و درمان خبرگزاری فارس، زینب فدایی با اشاره به اینکه اعتباربخشی در بیمارستان‌ها اجرایی نمی‌شود و فقط در حد سندسازی است، گفت: ایمنی پرسنل بیمارستان‌ها و تجهیزات و وسایل مورد نیاز آنها در آئین‌نامه اعتباربخشی در نظر گرفته‌شده که اگر اجرایی شود هیچ‌یک از پرسنل و پرستاران با مشکلاتی در محیط کار خود مواجه نخواهند شد اما متأسفانه در این خصوص سندسازی شده و باعث بروز مشکلاتی برای کادر درمانی به‌خصوص پرستاران شده است.

وی گفت: ایمنی پرستاران بر اساس استانداردها در بیماری‌های مختلف باید رعایت شود و بیمارستان‌ها موظف‌اند وسایل استاندارد در اختیار آنها قرار دهند و بر همین اساس به هر بیمارستان گواهی اعتباربخشی داده می‌شود اما این در حالی است که برای دریافت این گواهی، فردی را به‌طور نمادین مسئول این کار کنند.

فدایی با اشاره به اینکه پیشگیری از بیماری‌های مختلف و ارائه آموزش‌های لازم به پرستاران ازجمله اقداماتی است که در هر بیمارستان باید انجام شود، گفت: مسئولان باید به‌جای مخفی کردن برخی بیماری‌ها مانند آنفلوانزا، آموزش دقیقی در این خصوص به پرسنل و مردم ارائه دهند و در این صورت است که از بروز بسیاری از اتفاقات جلوگیری می‌شود.

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: در اعتباربخشی، ارائه آموزش‌ها نیز مدنظر قرارگرفته اما متأسفانه سیستم ایمنی شغلی پرستاران در بیمارستان‌ها رعایت نمی‌شود درحالی‌که باید یک مسئول ایمنی شغلی در هر بیمارستانی باشد که متأسفانه فقط به یک سمت دروغین بسنده می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه پرستاران هرروز از سوی همراهان بیمار مورد خشونت قرار می‌گیرند، تصریح کرد: هیچ چاره‌ای برای این امر اندیشیده نمی‌شود.

به گفته فدایی، در حال حاضر در اتاق عمل و همچنین سایر بیماری‌هایی که از طریق خون منتقل می‌شود پرستاران ایمنی سلامت ندارند و به‌شدت سلامت آن‌ها در معرض خطر است و به دلیل ارتباط نزدیک آن‌ها با بیمار، امکان بروز اتفاقاتی مانند حادثه نیشابور که منجر به فوت پرستار شد، وجود دارد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور اظهار داشت: متأسفانه هیچ راهکار و دستورالعملی برای اینکه پرستاران را ایمن کنند، وجود ندارد درحالی‌که در اعتباربخشی، این موارد دیده‌شده است اما اجرایی نشده و فقط به سندسازی ختم می‌شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/VBFRTX


ویدیو مرتبط :
ابتلا به بیماری های تیروئید و باردار شدن