سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...برنامه‌ریزی ستاد مردمی جنبش «روشنایی» برای تظاهرات فردا در کابل + عکس


به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در کابل، ستاد مردمی جنبش روشنایی از ابتدای روزهای اعتراض، برای بهتر شنیده شدن حرفهای تمام اقشار مردم، کمیته‌های متعددی را تشکیل داده است.

این کمیته‌ها که در مصلای شهید مزاری مستقر است برای هماهنگی تمام اقشار و اصناف و برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز  فردا (دوشنبه) علیه تبعیض دولت افغانستان تلاش می‌کند.

تظاهرات کابل در حالی برگزار خواهد شد که پیش از این مردم بامیان، کابل، پکتیا و مهاجرین افغانستانی خارج از این کشور نیز روزهای گذشته اعتراضات خود را نسبت به دستور اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان مبنی بر تغییر مسیر پروژه توتاپ از بامیان به سالنگ نشان داده بودند.

همچنین 30 نماینده پارلمان افغانستان نیز در اعتراض به تبعیض علیه اقوام در این کشور این مجلس را ترک کرده بودند.

خطوط انتقال برق 500 مگاوات توتاپ بر اساس کارشناسی شرکت آلمانی مجری طرح قرار بود از بامیان و میدان وردک بگذرد اما براساس دستور رئیس‌جمهور افغانستان این مسیر به سالنگ تغییر کرد.

دفتر ریاست جمهوری افغانستان نیز اعلام کرده است که کارمندان دولتی حق شرکت در تظاهرات احتمالی فردا را ندارند.

نهادهای امنیتی افغانستان تدابیر امنیتی کابل را در آستانه برگزاری تظاهرات جنبش روشنایی تشدید کرده‌اند.

در ادامه تصاویری از آمادگی کمیته‌های هماهنگی برای تظاهرات دوشنبه در کابل را مشاهده کنید:

انتهای پیام/.*


ویدیو مرتبط :
تیتراژ برنامه دیروز امروز فردا-حامد زمانی- به این عکس