سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...فرماندارمهران: تردد زائران از مرز مهران سه برابر افزایش یافته است


مراد ناصری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا مستقر در پایانه مرزی مهران اظهار کرد: سال گذشته تا روز12 سفر حدود دو هزار و 500 خودرو حامل زائران حسینی وارد شهر مهران شده بود که این رقم در سال جاری به حدود هفت هزار خودرو افزایش یافته است.
وی ادامه داد: از چهار روز پیش همزمان با آغاز سفر زائران حسینی حدود 50 هزار نفر وارد شهرستان مهران شده اند که پیش بینی می شود این رقم تا پایان امروز به 75 هزار نفر افزایش یابد.
فرماندار مهران بیان کرد: اکنون تردد زائران اربعین حسینی برای سفر به کربلای معلی روان است و زیرساخت های لازم برای رفاه و اسکان آنان در این شهرستان فراهم شده است.
وی گفت: همچنین 200 دستگاه اتوبوس وظیفه جا به جایی زائران از مهران تا پایانه مرزی را به عهده دارند و با وجود تردد زوار کسی به صورت پیاده به مرز نمی رود.
وی یادآور شد: مراکز اقامتی جمعیت هلال احمر، مدارس، حوزه علمیه، تکیه ها ومساجد و برخی از اماکن متعلق به دستگاه های دولتی و نظامی برای اسکان و آسایش زائران در نظر گرفته شده است.
سال گذشته در ایام منتهی به اربعین بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر عزادار برای شرکت در آیین های سوگواری و زیارت مکان های مذهبی از مرز مهران به کشورعراق سفر کردند که پیش بینی می شود، این میزان تا اربعین امسال به دو میلیون نفر افزایش یابد.
1955/6034/6033

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
گفتگو با زائران اربعین در مرز مهران