علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...جلوگیری از گسترش ویروس‌های تنفسی با فلز مس


  X  

تاریخ خبر : چهارشنبه 1394.08.20 - 21:55

جلوگیری از گسترش ویروس‌های تنفسی با فلز مس

ایسنا/بنا بر ادعای جدید متخصصان دانشگاه ساوت‌همپتون انگلیس، فلز مس می‌تواند در جلوگیری از گسترش ویروس‌های تنفسی کمک کننده باشد.
کرونا ویروس بلافاصله پس از قرار گرفتن در معرض فلز مس از بین می‌رود، اما می‌تواند روی سطوح دیگری همچون شیشه،‌ کاشی و فولاد ضد زنگ تا چند روز هم زنده بماند.
محدود ساختن گسترش ویروس‌های تنفسی از جمله کرونا ویروس انسانی یا ویروس‌هایی همچون سارس و سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) ناشی می‌شوند، مشکل است و دلیل آن میزان آلوده بودن آن‌هاست در حقیقت کاهش مدت زمانی که ویروس می‌تواند روی سطوح زنده بماند کمک کننده است.
این محققان پیش از این نیز در مطالعاتی دیگر نشان داده بودند: فلز مس می‌تواند نورو ویروس، آنفلوآنزا و استافیلوکوک اورئوس مقاوم به پنی سیلین (MRSA) را از بین ببرد به همین دلیل استفاده از آلیاژ مس در بیمارستان و آزمایشگاه‌های پزشکی ایده مناسب و خوبی است.
دکتر «سارا وارنز» یکی از محققان این مطالعه گفت: انتقال بیماری‌های عفونی از طریق سطوح آلوده مهم‌تر از آن چیزی است که در گذشته تصور می‌شد و شامل ویروس‌هایی می‌شود که عفونت‌های تنفسی را همراه دارند. این وضعیت زمانی حائز اهمیت است که دوز آلودگی پایین می‌باشد و تنها ذرات ناچیزی از ویروس می‌تواند عامل عفونت باشد.
این بررسی متخصصان انگلیسی کرونا ویروس انسانی 229E‌ را که با سارس و مرس شباهت دارد، روی چندین سطح دیگر امتحان کردند و مشاهده کردند در بیشتر سطوح از جمله سرامیک، شیشه،‌ کاشی و فولاد ضد زنگ این ویروس حداقل پنج روز زنده می‌ماند هرچند در سطوح مسی به سرعت از بین می‌رود.

نظر شما


ویدیو مرتبط :
هشداارر راه حله جلوگیری از ویروس پخش شده در (اسکایپ)