سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...خبرنگاران خارجی از رآکتور تحقیقاتی تهران بازدید کردند


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مرکز رآکتور تحقیقاتی تهران امروز میزبان گروهی از خبرنگاران خارجی، از جمله «مایک کرور» خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان بود.

کرور نوشته است: «در دوره‌ای که فضا، دستکم در مقایسه با سال‌های گذشته، باز شده، دولت ایران رآکتور تحقیقاتی تهران را در معرض دید جهان قرار داده است.»

به نوشته سی‌ان‌ان در این تور، به خبرنگاران اجازه داده نشده است که تلفن همراه یا دوربین‌های خود را به همراه ببرند. 

کرور با توصیف برخی از تجهیزات از جمله میله‌های سوختی که با اورانیوم با غنای 20% پر شده‌اند، به نقل از راهنمایشان، که از او با نام سعید یاد کرده، نوشته است که «همه این‌ها ایرانی هستند.»

به گفته این راهنما، هر هفته گروهی از دانشجویان برای بازدید به این مرکز می‌روند. بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم هر ماه از این مرکز بازرسی می‌کنند. 

خبرنگار سی‌ان‌ان اذعان کرده است که این رآکتور تنها برای اهداف صلح‌آمیز و تولید رادیوداروها به کار می‌رود.

انتهای پیام/ق

http://fna.ir/9XPN52


ویدیو مرتبط :
بازدید خبرنگاران خارجی از مناطق شیمیایی شده کرمانشاه