علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...مسابقه نور ابن هیثم کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می‌کند


مسابقه نور ابن هیثم کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می‌کندخبرگزاری دانشجو/ رضا درمان، مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه دانش ­آموزی نور ابن هیثم یکی از بهترین اتفاقات علمی است که در سطح کشور رقم خورد، گفت: این مسابقه توسط جایزه مصطفی(ص) برگزار شد که این مهم تاثیر بسیاری در افزایش انگیزه دانش ­آموزان دارد.

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقه دانش ­آموزی نور ابن هیثم موجب توسعه کمی و کیفی میزان مطالعات درسی دانش­ آموزان شده است، اظهار کرد: امروزه دانش ­آموزان صرفا به خواندن، حفظ­ کردن و حاضر شدن سرامتحانات می ­پردازند؛ ولی این مسابقه باعث شده است تا افراد با مطالعه عمیق و حضور در کتابخانه ­ها اقدام به انجام کارهای خلاقانه کنند.

درمان ضمن تاکید بر اینکه با برگزاری این مسابقه توسط جایزه مصطفی(ص) اصل مشورت گرفتن از والدین و افرادی که در فضای علمی از سطح آگاهی خوبی برخوردار هستند، بین دانش ­آموزان رشد پیدا کرد، افزود: بر همگان واضح است که ابزارهای مختلفی برای یادگیری در فضای مدرسه وجود دارد؛ ولی بدلیل مدل آموزش درس به دانش­ آموزان اهمیت خود را از دست داده­ اند؛ بنابراین مسابقه دانش­ آموزی نور ابن هیثم نشان داد که می­توان یک بازنگری در روش­ها و مدل­های درسی داشت.

مسابقه نور ابن هیثم کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می‌کند
مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی با اشاره به اینکه جای خالی مسابقه­ های دانش ­آموزی مانند نور ابن هیثم سال­ها است که حس می شد، تصریح کرد: این مسابقه کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می­کند، از این رو چنین مسابقه­ هایی می­ تواند در سطح آموزش عالی نیز برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه جایزه مصطفی(ص) تاکنون مسیر خوبی را طی کرده است، گفت: باید بخش خصوصی و البته بخش دولتی سرمایه­ گذاری بیشتری در راستای تحقق اهداف جایزه مصطفی(ص) انجام دهند.

درمان با اشاره به اینکه جایزه مصطفی(ص) با رویکرد خود وارد لایه­ های کاربردی علم شده است، خاطرنشان کرد: این جایزه در آینده­ای نزدیک می­تواند هم ردیف جایزه­ های برتر دنیا قرار گیرد؛ البته نباید فراموش کرد که جایزه مصطفی(ص) علم را کاربردی­ تر می­ کند و این تفاوت بارز آن با سایر جوایز مطرح دنیا است.


منبع: خبرگزاری دانشجو


ویدیو مرتبط :
مسابقه دانش آموزی نور ابن هیثم