سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...«ملت عشق» مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد


«ملت عشق» مورد نقد و بررسی قرار می‌گیردمهر/ رمان «ملت عشق» نوشته الیف شفق فردا یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در فرهنگسرای ملل مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ملل، مراسم نقد و بررسی رمان «ملت عشق» نوشته الیف شفق با ترجمه ارسلان فصیحی فردا یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در فرهنگسرای ملل برگزار می‌شود.

رمان «ملت عشق» اولین رمان الیف شفق است که چند سال پیش با ترجمه فصیحی توسط انتشارات ققنوس به چاپ رسید. این رمان پرفروش‌ترین رمان تاریخ ترکیه است که گفته می‌شود بیش از ۵۰۰ بار تجدید چاپ شده است.

الیف شفق، جزو نویسنده‌های مطرح ترکیه است و آثارش به بیشتر زبان‌ها ترجمه شده است. این رمان به نوعی بازگویی رابطه میان شمس و مولانا در قالب داستانی امروزی است که از آمریکا شروع شده و با سفر راوی به ترکیه ادامه پیدا می‌کند.

ارسلان فصیحی بیش از این کتاب‌های «زندگی نو»، «قلعه سفید» از اورهان پاموک (برنده جایزه نوبل ادبی ۲۰۰۶) و «سلول ۷۲» از اورهان کمال را ترجمه کرده است.

در این نشست اسدالله امرایی، حسن اکبریان طبری، محمدرضا سالاری و ارسلان فصیحی به سخنرانی خواهند پرداخت.

نشست نقد و بررسی «ملت عشق» روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای ملل واقع در بزگراه صدر، بلوار قیطریه، بوستان قیطریه، سالن فرهنگ برگزار می شود.

منبع: مهر


ویدیو مرتبط :
«كافه نقد» نقد و بررسی فیلم lucy