سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...اقلیم كردستان عراق از قطب های مهم صادراتی كشور است


منصور صالحی فر روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه رئیس اقلیم كردستان نیز امروز بی تمایل نیست این روابط بیشتر از هر زمان دیگری توسعه یابد.
وی افزود: همین علاقه مندی سبب شده است مسئولان اقلیم از هر گونه توافق بین المللی تجاری و سرمایه گذاری با ایران و تجار استان كردستان و شهرستان مریوان استقبال كنند.
به گفته وی تاثیر روند تحولات سیاسی اخیر منطقه نیاز مبرمی به حفظ روابط در عرصه اقتصادی بین دو طرف و سرمایه گذاران ایجاب می كند.
این كارشناس اقتصادی اظهار كرد: در طول چند سال گذشته حضور اقتصادی ایران و سرمایه گذاران ایرانی در شهرهای اقلیم كردستان به ویژه سلیمانیه چشمگیر بوده است.
وی خاطر نشان كرد: ضروری است حوزه اقتصادی كنسولگری های ایران در اقلیم فعالتر عمل كند و از روابط عمومی بهتری برخوردار شوند تا مشكلاتی كه در مقابل تجار و شركت های ایرانی قرار می گیرد در اسرع وقت حل و فصل گردند.
صالحی فر افزود: دولت یازدهم در شرایط كنونی در اقلیم باید كاربردی تر عمل كند و با هماهنگی بیشتر موانع اندك موجود را برطرف نماید.
مریوان در 130 كیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
7451/6108

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
زیارة حیدر العبادی الی اقلیم كردستان