سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...اعدام تروریست‌های مغربی در عراق و مظلوم‌نمایی خانواده‌هایشان


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری المسله در گزارشی به وضعیت تروریست‌های مغربی دستگیر شده در عراق و مظلوم نمایی با هدف تلاش برای آزادی آنها - با وجود ارتکاب جنایت علیه ملت عراق- پرداخت و نوشت: خانواده تروریست های مغربی زندانی در عراق از دولت مغرب خواستند تا به دولت عراق برای آزادی آنها فشار بیاورد.

این خانواده ها بدون توجه به جنایت های تروریستی بستگان خود در عراق، زندانهای عراق را به زعم خودشان "زندانهای طائفه ای" توصیف کرده و از آنچه آن را شکنجه و بی توجهی به این زندانیان دانسته اند، گله کرده اند.

این درحالی است که شماری از اتباع مغربی در کشورهای اروپایی نیز که پایگاه المسله نظر آنها را جویا شده است، این تروریست ها را به زعم خود "مجاهدان" توصیف کرده و گفته اند که دولت "شیعه" عراق در تلاش برای اعدام آنها است.

این نقطه نظرات بیانگر حمله رسانه ای و تبلیغاتی است که از سال 2003 میلادی علیه عراق به راه افتاده است؛ به گونه ای که بسیاری از عرب ها با حوادث عراق از نگاهی طائفه ای برخورد می کنند در حالی که عراقی ها معتقدند که این (تروریستها) عراقی ها را با نبرد یا انفجار بمب و خودروهای بمبگذاری شده به قتل رسانده یا در تلاش برای قتل آنها برآمده اند.

پایگاه المسله هفته گذشته گزارشی درباره اعتراضات خانواده های بازداشت شدگان مغربی در عراق منتشر کرد که آنها در آن از اعدام شدن فرزندان "تروریست" خود در عراق ابراز نگرانی کردند.

گروه موسوم به "هماهنگی خانواده های بازداشت شدگان و مفقودان مغربی در عراق" نگرانی شدید خود را از اجرای حکم اعدام چهارشنبه گذشته عبدالله عزم ترورست سعودی در زندان الناصریه در جنوب عراق ابراز داشت.

این گروه دولت مغرب و وزارتخانه های خارجه و دادگستری و آزادیها را مسئول کوتاهی در آنچه روشن شدن سرنوشت مغربی های زندانی در عراق خواند، دانست و تعجب خود را از عدم پاسخگویی مراجع زیربط برای حل این پرونده ابراز داشت.

اعلام اجرای حکم اعدام یک تبعه محکوم خارجی به اتهامات تروریستی در زندان الناصریه نگرانی های خانواده تروریست های مغربی زندانی در عراق را به همراه داشت و روزنامه مغربی هسپرس نوشت که خانواده تروریست‌ها از تکرار سناریوی اعدام با چوبه دار بدر عاشوری مغربی در سال 2011 میلادی نگران هستند.

حیدر الزاملی وزیر دادگستری عراق چهارشنبه گذشته از اجرای حکم یک محکوم به اعدام به خاطر جرم های تروریستی خبر داد؛ بدون اینکه تابعیت او را فاش کند. وی گفت که این فرد در پرونده چندین جنایت تروریستی در عراق و حمایت مالی از شمار زیادی از تروریست های خارجی و عراقی محکوم شده است. حکم اعدام این فرد از سال 2013 میلادی صادر شده بود.

عبدالعزیز البقالی رئیس به اصطلاح دفتر اجرایی گروه موسوم به "هماهنگی خانواده های بازداشت شدگان و مفقودان مغربی در عراق" گفت: هنوز به طور قطع نمی داند که این فرد اعدام شده مغربی است یا نه.

وی نیز با مظلوم نمایی از مسئولان مغربی خواست تا سرنوشت بازداشت شدگان مغربی در عراق را پیگیری و از مسئولان عراقی بخواهد که این بازداشت شدگان باقیمانده دوران محکومیت خود را در مغرب سپری کنند.

البقالی گفت که تعداد مغربی های زندانی در زندانهای عراق ، پنج یا شش نفر است و بقیه مغربی‌ها بعد از پایان دوران محکومیت خود به کشورهایی که تابعیت آن را دارند، بازگشته اند.

وی گفت: یکی محکوم به اعدام و دیگری محکوم به 20 سال زندان است و یکی دیگر دوره محکومیتش در سال 2010 میلادی پایان یافته اما تا این ساعت بدون محاکمه در  زندان باقی مانده است.

سخنگوی خانواده های تروریست های مغربی زندانی در عراق نگرانی خود از تکرار وضعیت بدر عاشوری مغربی را که در سال 2011 میلادی به چوبه دار در عراق آویخته شد، پنهان نکرد و گفت: "او به دار آویخته شد و ما الان نگران هستیم که خبر اعدام یکی از فرزندان ما بدون اطلاع قبلی مان برسد".

دفتر ریاست جمهوری عراق در ماه ژوئیه فاش کرد که بیش از 600 حکم اعدام صادر شده در دادگاهها از سال 2006 تا 2014 میلادی در انتظار اجرا به سرمی برد. حکم اعدام 21 محکوم به اعدام ماه اوت گذشته اجرا شد.

دهها تروریست که مبلغان تفکر تکفیری مغزهای آنها را شستشو داده اند، از سال 2003 میلادی به عراق سرازیر شده و اقدامات تروریستی با استفاده از بمبگذاری خودرو و کمربندهای انفجاری و حملات به نهادهای دولتی و غیرنظامی مرتکب شده اند. در این حملات هزاران بی‌گناه کشته یا زخمی شده اند.

تکفیری ها در مغرب کمپینی تبلیغاتی را علیه شیعیان در این کشور به علت گسترش زیاد تشیع به راه انداخته اند.

عبدالرحیم المنار اسلیمی استاد علوم سیاسی و پژوهشگر مغربی گفت: اطلاعات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد منطقه مغرب غربی در آستانه موج جدیدی از تشیع مرتبط با پیامدهای بعد از بهار عربی قرار دارد.

وی افزود: بسیاری از کشورهای عربی توانی را که می تواند موج جدید تشیع را متوقف کند، از دست داده اند.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
دستگیری چند تروریست مغربی و حمله به اردوگاه داعش در عراق