سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...سرمایه‌گذاری مشترک وزارت دفاع و بهداشت در حوزه تشخیص و درمان سرطان


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در راستای افزایش سهم سلامت و برخورداری آحاد جامعه از خدمات فوق و به منظور ایجاد پوشش فراگیر و قابل دسترس در تمامی نقاط کشور و همچنین طراحی ضرورت بهره گیری از ظرفیت های فنی، تخصصی و مالی صاحبان سرمایه،  توافقنامه ای میان سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به منظور سرمایه گذاری مشترک برای احداث ، تجهیز و بهره برداری مراکز تشخیصی و درمانی سرطان به امضا رسید.

 اجرای این توافقنامه از طریق تاسیس شرکت مشترک میان شرکت آوا پزشک به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرکت های معرفی شده ازطرف شرکت سرمایه گذاری غدیر به نمایندگی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام خواهد شد .

گفتنی است شهرهای تهران، اصفهان، مشهد و ساری برای احداث مراکز فوق تعیین شده اند.

سردار دهقان در حاشیه امضای این توافقنامه طی سخنانی با بیان اینکه وزارت دفاع و بهداشت با امضای این توافق نامه گام بلندی برای ارتقای سطح فناوری در حوزه های بهداشت، درمان و ایجاد فضای خدمت رسانی سطح بالا و متفاوت از گذشته برداشته اند گفت: تمام تلاش دو وزارتخانه این است که با تعامل، همکاری، نگاه مشترک و عزم و اراده ای  که وجود دارد ، تا پایان دوره دولت یازدهم، در این راه گام های اساسی را برداریم و مردم کشورمان را از سفر به کشورهای خارجی برای درمان و دریافت خدمات پزشکی بی‌نیاز کنیم.

وزیر دفاع افزود: در سطح ملی اقداماتی شروع شده و عنایت خاصی را وزیر بهداشت به این حوزه دارند. ما هم به دلیل نگاهی  که در سطح ملی داریم به آن معنا که در برنامه های توسعه ملی آنجایی که می توانیم ورود کنیم؛ برنامه هایی از این قبیل در دستور کار  خود داده ایم. این دیدگاه مشترکی را ایجاد کرد تا همکاری های مشترکی نیز شکل بگیرد.

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز طی سخنانی گفت: امروز توانستیم حاصل تلاش شش ماه گذشته همکاران دو وزارتخانه را در بخش اقتصادی به نتیجه  برسانیم که انشاالله  در گام اول مراکز جامع خدمات به  بیماران سرطانی در 4 استان ایجاد خواهیم کرد تا از این طریق زمینه را برای بهره برداری از آخرین تکنولوژی در  زمینه تشخیص و درمان سرطان را فراهم کنیم. 

وی افزود: در آینده ای نزدیک عملیات اجرایی را  با سرمایه گذاری مشترک شروع خواهیم کرد و طبعا تجهیزات مورد نیاز را هم خواهند آورد و نیروی انسانی را نیز ما تامین می کنیم. البته 81 درصد با شرکت های  وابسته  به وزارت دفاع و 19 درصد شرکت های وابسته به وزارت بهداشت که امیدوارم هستیم این مسیر را ارتقا بخشیم.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
گزارش اختصاصی جلسه وزارت بهداشت درباره سرطان