سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...توطئه دشمنان با گذاشتن کلمه "8 سال" در برجام/ تلاش برخی برای دلسردی جامعه از انتخابات


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه چهارشنبه در یادواره شهدای حریم انقلاب اسلامی در حسینیه ارشاد تهران، اظهار داشت: ولایت فقیه ضامن حضور مردم در انتخابات و تضمینی برای جدا نشدن دین از سیاست است.

وی که در جمع خانواده معظم شهدا، ایثارگران و بسیجیان منطقه سه شهر تهران سخن می‌گفت، با گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: عید انقلاب عید استقلال و پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت پر افتخار ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و یاد امام را که کشتی انقلاب را به ساحل پیروزی رساندند و همچنین یاد و خاطره شهدا را به ویژه 1800 شهید منطقه سه را گرامی می‌داریم. شهید مطهری و مرحوم شریعتی و رهبر معظم انقلاب از حسینیه ارشاد به روشنگری پرداختند و بعدها این حسینیه مرکز اعزام نیرو به جبهه ها شد. اساساً مسجد و حسینیه نقش مهمی را در ایران اسلامی ایفا کرده است. حسینیه ارشاد یکی از کانون های اصلی نهضت امام بوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مهمترین دستاورد انقلاب استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود. اما سوال این است که چرا جمهوری اسلامی؟ چرا ملت ایران در این انقلاب، جمهوری اسلامی را انتخاب کردند، چه اندیشه ای پشت این نظام است. سوالی که جا دارد پس از سی و هفت سال به آن بپردازیم.

رضایی با بیان اینکه همه فشارها برای همین محصول انقلاب است، ادامه داد: انقلاب 22 بهمن هم تکرار انقلاب‌های گذشته مانند مشروطه و ملی شدن صنعت نفت و پانزده خرداد بوده و هم انقلاب جدیدی بوده است. در ملی شدن نفت، استقلال هدف بود و در این انقلاب هم این هدف را دارد. انقلاب 22 بهمن هم مشروطه را در دل خودش دارد و چیز جدیدی به نام جمهوری اسلامی دارد، که هدیه الهی است.

وی افزود: مشروطه شکست خورد، ملی شدن صنعت نفت شکست خورد و این انقلاب همه آنها را زنده کرد. اما حرکت‌های قبلی چرا شکست خوردند؟ به خاطر دو اداره بودن کشور بود؛ مجلسی که ساخته شده بود و شاهی که می‌خواست مملکت را اداره کند. لذا محمدعلی شاه مجلس را به توپ بست. در ملی شدن نفت، مصدق از انگلستان برید و به آمریکا پیوست و صف خودش را از آیت الله کاشانی جدا کرد. شکستش هم به همین دلیل بود. هجوم بیست تا سی تا تانک کودتا نیست. مردم مقاومت نکردند. اگر مردم مقاومت می‌کردند، کودتا پیروز نمی شد. دین را هم از سیاست جدا کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: در انقلاب 22 بهمن تجربه این درسها بود و طرح جدیدی با شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را بنا کرد و یکی از دلایلی که توطئه‌ها را خنثی کردیم، این بود که جمع بندی مردم درست بود تا انقلاب در برابر فشارها حفظ شود. یک انقلاب کامل در ایران صورت گرفت.

رضایی گفت: ملت ایران چند مسئله را در ذهن داشت. نباید بین مجلس، دولت و قوه قضاییه چندگانگی در کشور به وجود بیاید. نهادها نباید با یکدیگر چالش داشته باشند و بایستی وحدت و هماهنگی داشته باشند. همچنین نباید مردم از حکومت جدا بشوند. فرمولی پیدا شد تا مردم از حکومت جدا نشوند. ملت ایران در این فکر بود که در مبارزه با شاه و بعد از آن، دین از سیاست جدا نشود. امام آمد و این مسائل را حل کرد.

وی تأکید کرد: ولایت فقیه و مردم سالاری دینی، می‌تواند مملکت را حفظ کند و جریان مشروطه تکرار نشود. از طریق ولایت فقیه کشور به دیکتاتوری کشیده نمی‌شود. مقام معظم رهبری گفتند من از امام دو بار سوال کردم که چه وقت جمهوری اسلامی به ذهنتان رسید. امام تاملی کردند و گفتند "ما به تکلیفمان عمل کردیم و شد جمهوری اسلامی".

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: جمهوری اسلامی بعد از 70 سال شکست پی در پی، آمد تا طومار این شکست‌ها برچیده شود. ولایت فقیه ضامن حضور مردم در انتخابات و تضمینی برای جدا نشدن دین از سیاست اس. جمهوری اسلامی به برکت ولایت فقیه توانست شاه را شکست بدهد، جنگ را با پیروزی به پایان برساند و در موضوع هسته ای، با عزت پیش برویم. این موضوع باید برای جوانان تبیین شود و این عطیه را باید حفظ کرد.

رضایی یادآور شد: مشارکت و اعتراض‌ها باید قانونی باشد و مرّ قانون و جمهوری اسلامی رعایت شود. اعتراض‌های خیابانی، اقدامی ضد انقلابی و ضد حرکت مردم است. اعتراض و شکایت التهاب آفرین وغیر قانونی تقابل با جمهوری اسلامی خواهد بود. هم مشارکت و هم شکایت‌ها باید قانونی باشد. بیش از صد سال است که می‌گوییم قانون. بی قانونی جلوی پیشرفت را می‌گیرد و به بیگانگان فرصت سو استفاده می‌دهد.

وی افزود: این انقلاب آمده تا دین و سیاست را همراه هم کند. چرا یک عده در پی جدایی این دو هستند. آنها با اساس انقلاب مقابله می‌کنند. دعوای متحجرین و لیبرال زده‌ها دعوای دوران مشروطه است. این دفاع از انقلاب نیست. هر دو این گروه‌ها، مانع انقلاب بوده اند و زنده کردن این دعوا متعلق به 70 سال پیش است. امروز نقطه درگیری ما جای دیگری است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بعضی می‌گویند رهبری شورایی باشد یا چگونه باشد، شورای نگهبان دست از نظارت بردارد. این حرف‌ها جدایی دین از سیاست است. اگر شورای نگهبان با شجاعت اعمال قانون نکند، جداکردن دین از سیاست است.

رضایی گفت: جمهوری اسلامی یک مدل ارائه کرده که در عین حال که دین نظارت دارد، ولی مردم می‌توانند خبرگان، مجلس، دولت و شوراهای شهر را انتخاب کنند. ضمانتش هم وجود رهبری است تا مردم از حکومت فاصله نگیرند. شورای نگهبان اتصال دولت و مردم و مجلس است. بعضی‌ها در پی دلسردی هستند و می‌گویند در انتخابات کسی برای رقابت نمانده است و یأس خوانی می‌کنند. اطلاعات دستگاه‌های خودشان می‌گوید اصلاح طلب‌ها دو و نیم برابر کرسی‌های مجلس نامزد دارند و ممکن است بیشتر هم بشوند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی موفق شده است، اما از داخل و بیرون دست به گریبان منازعات است. قدرت‌های بین الملل و صهیونست‌ها و برخی در داخل مشکل آفرینی می‌کنند. عربستان را تحریک کرده اند و می‌خواهند وارد درگیری اش کنند. در چنین شرایطی باید وحدت و منافع ملی و امید دادن به جامعه را دنبال کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیاری از سردمداران مبارزه با جمهوری اسلامی، اقتصاد و پول کشور را در اختیار داشته اند. اقتصاد از ابتدای انقلاب در دست لیبرال‌ها و تکنوکرات‌ها بوده و منتظرند رابطه با آمریکا برقرار شود. اگر سیاست‌های کلی نظام و رهبری در اقتصاد وارد شود، این همه بیکاری نبود. خودشان این مسائل را درست کردند و خودشان اساس انقلاب را زیر سوال می‌برند. آن چیزی که حل شد در اختیار امام و رهبری بوده است. انتخابات، دفاع و امنیت بوده است. لیبرال ها طلبکارترین نیروها از رزمندگان و بسیجیان بوده اند. اجازه بدهید که یکبار بگوییم که اشکالاتی که مردم با آن مواجه هستند از کجا ناشی شده است.

محسن رضایی با اشاره به تبلیغات رسانه های بیگانه تأکید کرد: این موج تبلیغاتی و مطالب طرح شده در ماهواره‌ها و سایت‌ها می‌خواهند جوانان را فریب بدهند و جوان ما را می‌خواهند از گذشته‌ها جدا کنند. دشمنان در برجام کلمه 8 سال را گذاشته اند تا به خیال خودشان جوانان در سال های بعد، راه دیگری را در پیش بگیرند. خواب دیده اند و به گور خواهند برد.

در پایان مراسم یادواره از خانواده شهید مصطفی احمدی روشن و جمعی از شهدای منطقه سه شهر تهران با حضور محسن رضایی تقدیر شد.

انتهای‌پیام/


ویدیو مرتبط :
#27 چرا به AMP نیاز داریم؟