سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...آیت‌الله صدیقی: نگران احزابی هستیم که در انتخابات خبرگان با لندن هماهنگ شدند


آیت‌الله صدیقی: نگران احزابی هستیم که در انتخابات خبرگان با لندن هماهنگ شدند

فارس/ امام‌جمعه موقت تهران گفت: نگرانی‌ ما برای مجلس خبرگان از مردم نیست بلکه از حزب‌ها و گروه‌هایی است که امکانات، شرایط و هزینه‌ برای تبلیغات گسترده دارند و با انگلیس و لندن هماهنگ هستند.

آیت‌الله کاظم صدیقی در کنگره بزرگداشت سرداران و شهدای چهار محل شهر بوشهر ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری(ع)، اظهار کرد: ائمه اطهار(ع) اهل مبارزه و جهاد و خار در چشم حکومت‌های باطل زمان خود بودند به همین خاطر یک نفر از آن‌ها به اجل طبیعی از بین نرفتند.
وی با اشاره به اینکه شهدا از اول تاریخ تا شهدایی که در رکاب آقا امام زمان(عج) شهید می‌شوند افتخارشان این است که زیر بیرق امام حسین(ع) هستند، بیان کرد: افتخاری بزرگ‌تر از این نیست و آن‌ها شعاری جزء امیری یا حسین نیز ندارند.
امام‌جمعه موقت تهران بابیان اینکه اغلب شهدای انقلاب و هشت سال دفاع ایران اسلامی از جوانان بودند، تصریح کرد: ائمه اطهار(ع) نیز تعدادی از آن‌ها در دوره جوانی به شهادت رسیدند و این نشان می‌دهد که جوانان این مرز و بوم نهایت تبعیت از ولی‌فقیه زمان خود دارند.
وی خاطرنشان کرد: هجرت ظاهری، همان هجرتی است که انسان مؤمن برای رشد خود و برپایی دین حق به سرزمین دیگری هجرت می‌کند و در اسلام هجرت‌های زیادی اتفاق افتاده است از جمله هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه، هجرت امام علی (ع) از مدینه به کوفه، هجرت امام حسین (ع) به کربلا و هجرت امام رضا (ع) از مدینه به خراسان.
صدیقی افزود: ولایتمداری، مسجدمحوری، مقابله با طاغوت‌های زمان در تاریخ ایران برای بوشهری‌ها افتخاری بزرگ است و بدین‌وسیله است که در این زمینه‌ها بر شهرهای دیگر تقدم دارند.
وی ادامه داد: امروز نگرانی‌های ما برای مجلس خبرگان رهبری از مردم نیست بلکه از حزب‌ها و گروه‌هایی است که امکانات، شرایط و هزینه‌ برای تبلیغات گسترده دارند و با انگلیس و لندن هماهنگ هستند، این‌ها عدد زیادی ندارند.
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه از شهدا توقع داریم تا انقلاب و نظام را از بلیات و تبلیغات داخلی و خارجی مصون دارند، تأکید کرد: از آخوندهایمان نگرانی داریم و نگرانی زیادی هم داریم، آدم‌ها را می‌خرند، آخوندهایی را می‌شناسم که آنها را خریده‌اند تا برای آن‌ها تبلیغ کنند و در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان وارد کنند.

صدیقی بابیان اینکه آن‌هایی که سروصدای زیادی دارند و امکانات و ثروت زیاد دارند یک شهید هم ندادند، ادامه داد: این‌ها تبلیغات را به‌طور ویژه در دست دارند و اگر عرصه را قبضه کنند هزینه را برای حفظ نظام بالا می‌برد.

وی بابیان اینکه تشکیل این جلسات و همایش‌های دشمن‌شکن، شیطان‌شکن، خداپسند و شهید‌پسند نشانه تقوای شماست، گفت: هرکس برای دین تحمل سختی و صبر کند باید نامش ‌بماند.

صدیقی با تأکید بر اینکه جریان فتنه تمام‌قد به میدان آمده است، افزود: با حضور گسترده و با بصیرت مردم مراسم گرامیداشت 9دی باید باشکوه هر چه تمام‌تر برگزار شود.

امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه دشمنان می‌خواهند ترفند نفوذ، جایگاه و نفوذ ولایت را کم و قطع کنند، خاطرنشان کرد: دنیا تصمیم گرفته به این مملکت آسیب بزند و ناموس، عزت، شرف و عفت ما را ببرند.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر خود و این موقعیت نظام را بدانیم، تصریح کرد: پیشرفت‌های هسته‌ای، دارویی، اختراعات و علمی همه سر سفره شهدا به‌دست‌ آمده است.

امام‌جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه فتنه‌ها مربوط به لقمه‌های حرام است، یادآور شد: فرصتی بالاتر فرصت شهادت و تجارتی با سودتر از شهادت نیست.

وی با اشاره به اینکه برای رکود اقتصادی نتوانسته‌اند کاری بکنند، گفت: در مسئله انتخابات انتظار می‌رود که گره‌گشای مشکلات باشند.

آیت‌الله صفایی بوشهری امام‌جمعه بوشهر نیز با تأکید بر اینکه چهار محل قدیم بوشهر شناسنامه مقاومت، دین‌داری و ولایتمداری استان هستند، گفت: در حال حاضر مردم بوشهر به‌ویژه مردم چهار محل با همان مبنای دینی که از بزرگان و علمای خودآموخته‌اند پای ولایت خواهند ایستاد و با تمام وجود از ایشان دفاع خواهند کرد.
در پایان این مراسم علاوه بر اینکه از شهدای چهار محل قدیم شهر بوشهر تجلیل شد مداح اهل‌بیت(ع) حاج میثم مطیعی نیز به مداحی و ذکر مصیبت پرداخت.

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar


ویدیو مرتبط :
آیت الله بهجت:از زبان شاگردشان آیت الله صدیقی حتما ببینید!!