علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...اخبار متناقض از اردوگاه لاریجانی/ یارگیری رهروان برای افزایش وزن


به گزارش خبرنگار مهر فراکسیون رهروان ولایت در ابتدای مجلس نهم با هدف نشاندن لاریجانی بر صندلی ریاست خانه ملت تشکیل شد. ریاست آن را کاظم جلالی که با حکم لاریجانی به ریاست مرکز پژوهش های مجلس نیز رسید، برعهده دارد.

اواسط مجلس نهم بود که زمزمه های تشکیل حزب رهروان در مجلس پیچید پس از آن ، باهنر نائب رئیس مجلس اعلام کرد،آقای لاریجانی گفتند که من در حزب رهروان حضور ندارم و دنبال تشکیل این حزب نیستم اما از از هر حزب و جبهه‌ای که معتدل باشد حمایت می‌کنم.

اما کاظم جلالی بهمن ماه سال ۹۳ در پاسخ به این پرسش که آیا حزب رهروان برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آماده می‌شود یا خیر، گفت: بله، ما در آینده‌ای نزدیک رسماً آغاز به کار خواهیم کرد.

این وعده سرانجام امروز رسانه ای شد تا در آستانه انتخابات جمعیت منتسب به لاریجانی نیز با ترکیبی ناهمگون از اصولگرایان و اصلاح طلبان اعلام موجودیت کند.

 در حالی امروز خبر تشکیل جمعیت رهروان ولایت  و اعضای هیات موسس منتشر شد که ابتدای هفته جاری در جلسه شورای مرکزی فراکسیون رهروان در مورد راهکارهای تاثیر گذاری فراکسیون رهروان در مجلس دهم گفتگو شده بود و مقرر شده بود لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص با بزرگان نظام رایزنی کند.

پس از انتشار این خبر در تماسی که خبرنگار مهر با تعدادی از اعضای هیات موسس این جمعیت داشت، چرایی و جزئیات تاسیس این جمعیت را جویا شد.

محسنی ثانی: ایجاد وحدت میان گروه های سیاسی معتدل هدف تشکیل جمعیت رهروان

محمدرضا محسنی ثانی نماینده اصلاح طلب مردم سبزوار در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: در خواست تشکیل جمعیت رهروان به وزارت کشور ارائه شده است و تشکیل این جمعیت در حال طی مراحل قانونی است.

وی ادامه داد: هدف از تشکیل این جمعیت ایجاد وحدت میان گروه های سیاسی و حل مشکلات مردم با مشی اعتدال و عقلانیت است.

محسنی ثانی اظهار داشت: این جمعیت مشی فکری و عقیدتی خود را دنبال می کند،دولت هم اگر با این مشی همراهی کند می تواند در این فرایند موثر باشد.

در حالی هدف از تشکیل این جمعیت ایجاد وحدت میان گروه های سیاسی اعلام می شود، هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری نیز چند سال قبل پیشنهاد گفتگوی ملی میان گروه های سیاسی را داده بودند.

منصوری آرانی: هنوز وزارت کشور اعلام نظر نکرده است

عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم کاشان و عضو هیات موسس این جمعیت نیز در گفتگو با خبرنگار مهر  با ابراز بی اطلاعی از تشکیل چنین جمعیتی گفت: این خبر از جامعیت لازم برخوردار نیست چون خانم فاطمه رهبر که عضو حزب موتلفه است نیز عضو هیات موسس این جمعیت است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان گفت: حدود ۲ سال است که در شورای مرکزی فراکسیون رهروان در مورد لزوم ایجاد جمعیت و تشکلی به دور از افراط و تفریط ها رایزنی می کرد.

وی ادامه داد: در خواستی هم در این خصوص به وزارت کشور ارسال شده است اما تا اعلام نظر وزارت کشور اعلام این موضوع زود هنگام است.

باقری: لاریجانی پدر معنوی رهروان/۵ نفر از بزرگان نظام عضو جمعیت خواهند شد

علاوه بر این محمد باقری نماینده اصلاح طلب مردم بناب در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: حدود ۲ سال است که در حال رایزنی برای تشکیل این حزب هستیم اما پس از بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که در این ایران احزاب کارایی لازم را نداشته و اسم و رسم خوبی نیز ندارند بنابر این تصمیم گرفتیم جمعیت رهروان ولایت را تشکیل دهیم.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه ایجاد جریانی اعتدالی در کشور نیازی اساسی بود، اظهار داشت: از ابتدای تشکیل مجلس نهم در پی ایجاد جریان اعتدال در کشور بودیم تا افراد اعتدالی از دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب را تحت حمایت قرار دهیم.

وی ادامه داد: افراد معتدل از دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب می توانند عضو این جمعیت باشند، فراکسیون رهروان قبل از تشکیل دولت اعتدال تشکیل شده بود.

حجت الاسلام باقری همچنین تاکید کرد که به زودی لاریجانی به عنوان پدر معنوی این جمعیت در مورد آن صحبت خواهد کرد و ۵ نفر از بزرگان نظام هم عضو این جمعیت خواهند شد.

ابراز بی اطلاعی تعدادی از اعضای هیات موسس از تشکیل جمعیت رهروان

«اسماعیل جلیلی» عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان و بهروز نعمتی، منصور حقیقت پور، محمد علی پور مختار و عباسعلی منصوری آرانی از اعضای هیات موسس این جمعیت در گفتگو با خبرنگار مهر از تشکیل این جمعیت ابراز بی اطلاعی کردند.

علاوه بر این «حسن زمانی» مشاور علی لاریجانی و نماینده سابق ملایر نیز از تشکیل چنین جمعیتی ابراز بی اطلاعی کرد.

ترکیب متنوع هیات موسس جمعیت رهروان/تردید در شیوه نقش آفرینی لاریجانی و حواریون در انتخابات دهم

اعلام خبر تشکیل جمعیت رهروان با ترکیبی شامل نمایندگان اصولگرا و اصلاح طلب مجلس و عضویت حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، حمیدرضا کاتوزیان نماینده سابق مجلس و عضو ستاد میر حسین موسوی در سال ۸۸ و سید رضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی دولت تدبیر و امید در هیات موسس آن، حکایت از برنامه جدی لاریجانی برای حضور موثر و افزایش قدرت چانه زنی در انتخابات مجلس دهم دارد. خصوصا که ترکیب متنوع اعضای هیات موسس جمعیت رهروان، ابهامات درباره شیوه نقش آفرینی رئیس مجلس نهم و حواریون، در انتخابات پیش رو را بیش از بیش دامن می زند.


ویدیو مرتبط :
انتشار اخبار متناقض درباره سرنوشت گروگان آمریکایی دریمن