علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...اختلاف دریافتی پزشک و پرستار/آتش بس سازمان استاندارد


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسن هاشمی با حضور در برنامه «نگاه یک» که شنبه شب از شبکه یک سیما روی آنتن رفت، در پاسخ به سئوالات متعدد مبنی بر اختلاف پرداختی پرستار و پزشک، گفت: کارانه پرستاران در این دولت ۲ تا ۳ برابر شده و در بعضی بیمارستان های تخصصی مثل قلب و چشم، این کارانه تا ۴ برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به حسابداری تعهدی در وزارت بهداشت، افزود: متوسط دریافتی بین پزشک و پرستار، آنطور که برخی عنوان می کنند، نیست. بطوریکه پزشکان عمومی ۲.۵ برابر پرستاران دریافتی دارند. البته باید بگویم در مواردی، پرستاران از پزشکان عمومی هم دریافتی بالاتری دارند.

وزیر بهداشت با اعلام اینکه اختلاف دریافتی پزشک متخصص با پرستار ۴.۵ برابر است، گفت: در مورد پرستاران باید کارهای بیشتری انجام دهیم و معتقدم حق شان بیش از این است که دریافت می کنند.

هاشمی در عین حال از برخی اظهارات خلاف واقع انتقاد کرد و افزود: منصفانه نیست که پزشک را در مقابل پرستار قرار دهیم.

وزیر بهداشت در ادامه به موضوع استعفای رئیس سازمان غذا و دارو که گفته می شود به دلیل اختلاف با سازمان ملی استاندارد بوده است، گفت: دکتر پزشکیان از جمله یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند که افتخار همکاری با وزارت بهداشت را دارند.

هاشمی با عنوان این مطلب که می خواهند بین وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد اختلاف ایجاد کنند، ادامه داد: خوشبختانه سازمان ملی استاندارد آتش بس داده است.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود برخی اختلاف نظرها با سازمان ملی استاندارد، گفت: دوستان سازمان استاندارد معتقدند در برخی موارد بایستی به امر نظارت ها ورود کنند که امیدواربم در همین دولت تعیین تکلیف شود.


ویدیو مرتبط :
سازمان ملل متحد از برقراری آتش بس موقت در یمن خبر میدهد