علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...یازدهمین کمیسیون مشترک ایران و سریلانکا برگزار شد


به گزارش خبرنگار مهر، یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و سریلانکا با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و «رشید باتیوتین» وزیر صنعت و تجارت سریلانکا در کلمبو برگزار شد.

باتیوتین وزیر صنعت و تجارت سریلانکا در حاشیه برگزاری این اجلاس در گفتگو با وزیر نیروی ایران با بیان اینکه سریلانکا به دنبال توسعه همکاری های دوجانبه تجاری و اقتصادی با ایران است، گفت: برگزاری کمیسیون مشترک، فرصتی برای فراهم کردن زمینه‌های جدید همکاری‌های دو کشور در زمینه آب و برق خواهد بود.

چیت چیان وزیر نیروی ایران در سفری به کلمبو علاوه بر وزیر صنعت، با «راوی کارونانایه که» وزیر دارایی و «آرجونا ماهیندرا» رئیس کل بانک مرکزی سریلانکا دیدار و گفتگو کرده است.

تعیین تکلیف ادامه فاینانس پروژه برقی «اوما اویا» توسط پیمانکار ایرانی، توسعه همکاری‌های بانکی و وصول مطالبات ایران از طرف سریلانکایی از مهمترین محورهای مذاکرات وزیری نیروی ایران با مقامات سریلانکایی بوده است.

ولی الدین مصلحتی مجری طرح‌های  برق رسانی توانیر اخیرا با اشاره به توافق جدید برقی ایران و سریلانکا، گفته است: بر اساس این توافق ایران مجری انتقال برق به حدود یکهزار روستا در سریلانکا شده است.


ویدیو مرتبط :
سومین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و عراق