سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...دانلود کتاب فرگشت و ژنتيک


بيگ بنگ/ کتاب حاضر که از مجموعه دانشنامه علمي تصويري بريتانيکا انتخاب شده است، با ساده‌ترين و روان‌ترين شکل ممکن اقدام به تشريح کليات اين علوم نموده است.

cover_bookفرگشت و ژنتيک

عنوان اصلي: EVOLUTION AND GENETICS
مجموعه: Britannica Illustrated Science Library, 2008 Edition
مترجم: سيامک عطاريان
ناشر الکترونيکي: سايت علمي بيگ بنگ (bigbangpage.com)
تعداد صفحات: ۵۰ صفحه A3 تمام رنگي (۱۰۰ صفحه A4)
تاريخ انتشار : آبان ۱۳۹۴

دانلود بخش کوچکي از محتويات کتاب

دانش ژنتيک و نظريه فرگشت جزو مباحثي هستند که در ۱۵۰ سال اخير قدم به عرصه علم گذارده‌اند. اين مباحث نه‌ تنها در علم زيست‌شناسي بلکه در ساير حوزه‌ هامانند مطالعات تاريخي، تحقيقات جنايي، علوم پزشکي، صنايع غذايي و … نيز کاربردهاي فراواني دارند.
در برخي متون قديمي‌تر از واژه “تکامل” براي ترجمه Evolution استفاده مي‌شد که به دليل بار مفهومي اين واژه و القاي اين مطلب که اين فرايند روند مشخص و از پيش تعيين‌شده‌اي براي رسيدن به يک حالت کامل دارد، استفاده از اين واژه منسوخ شده و امروزه واژه مناسب‌تر “فرگشت” استفاده مي‌شود.

فهرست مطالب:
فصل اول: افسانه و شواهد علمي

فصل دوم: منشاء حيات

فصل سوم: فرگشت انسان

فصل چهارم: ساز و کار وراژت

فصل پنجم: عصر ژنتيک

واژه نامه


ویدیو مرتبط :
ISI کتاب آمازون دانلود رایگان کتاب و مفاله آی اس آی