علمی


2 دقیقه پیش

کهکشان راه شیری بر فراز درخت‌های نادر روی زمین/عکس روز ناسا

دانش > نجوم - عکس روز ناسا به تصویری خارق‌العاده از کهکشان راه شیری بر فراز درختان تیردان اختصاص پیدا کرده است. تصویری پانوراما که جنگلی در نامیبیا و راه شیری را در یک ...
2 دقیقه پیش

مصرف غذای چرب باعث خواب‌آلودگی روزانه می‌شود

آفتاب/ به منظور انجام این پژوهش 800 مرد 35 تا 80 ساله مورد بررسی قرار گرفتند که نتایج نشان از تأثیر رژیم پرچربی بر خواب‌آلودگی روزانه داشت.تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد ...

تلاش برای تشکیل کمیته‌ای مشترک جهت تعیین تکلیف مناصب مهم مجلس


به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا تابش در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: بعد از مشخص شدن نتیجه دور اول انتخابات در جلسات تعامل در دفتر آقای عارف تصمیم گرفتیم که کمیته ۵ نفره برای تعامل فراکسیون امید و فراکسیون اصولگرایان تشکیل شود.

وی افزود: بنده از سوی جمع، مامور شدم این موضوع را به آقای لاریجانی منتقل کنم. این کار صورت گرفت، اما هنوز جوابی از سوی ایشان اعلام نشده است.

تابش اظهار داشت: امروز مجددا خدمت آقای لاریجانی رفتم و در خصوص کمیته ۵ نفره صحبت کردیم.

منتخب مردم اردکان گفت: ممکن است در سطح ریاست مجلس رقابت میان دو فراکسیون انجام شود ولی مجلس دهم که تقریبا ترکیبی نصف دارد، باید اداره شود.

وی تاکید کرد: اگر اداره مجلس با سوءتدبیر انجام شود و در اختیار افراد پخته از دو طرف قرار نگیرد، به هر دو طرف لطمه وارد خواهد شد.

عضو فهرست امید خواستار تسریع در معرفی افراد کمیته مشترک از سوی فراکسیون اصولگرایان شد و تصریح کرد: به آقای لاریجانی عرض کردم که ۵ نفر فراکسیون امید مشخص است و منتظر هستیم ۵ نفر از سوی فراکسیون اصولگرایان مشخص شود تا تعاملی در مورد انتخاب افرادی که صلاحیت مناصب مهم مجلس را دارند، انجام شود.

تابش در خصوص فعالیت فراکسیون امید گفت: فراکسیون امید روز سه شنبه جلسه دارد و برای همه کسانی که عضو لیست امید بودند، کارت دعوت فرستادیم.

نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه داد: بعد از انتخاب هیات رئیسه فراکسیون در مورد نامزدهای هیات رئیسه مجلس، رؤسای کمیسیون‌ها و شعب رایزنی خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: در مورد کمیته مشترک تاکنون چند بار بنده و آقای تاجگردون با آقای لاریجانی صحبت کردیم چند بار هم به آقای جلالی و نعمتی گفتیم، اما جوابی دریافت نکرده ایم.

تابش ادامه داد: آقای لاریجانی به بنده گفتند ظاهرا آقای عارف در جریان این امر نیست. بنده اعلام کردم این تصمیم در حضور آقای عارف گرفته شده و من مأمور به بیان آن هستم.

منتخب مردم اردکان همچنین از جلسه روز سه شنبه حزب اعتدال و توسعه با منتخبان مستقل و اعضای فراکسیون امید خبر داد.

نماینده اصلاح طلب مجلس همچنین در پایان گفت: البته وضعیت آقای لاریجانی را درک می کنم شاید ایشان ملاحظات سیاسی داشته باشند و بخواهند اول در میان خودشان به وحدت برسند و بعد با ما صحبت کنند.


ویدیو مرتبط :
برای خدا تعیین تکلیف نکنیم