سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...مذاکره ایران با روسیه برای خرید تجهیزات جدید نظامی


مذاکره ایران با روسیه برای خرید تجهیزات جدید نظامیتسنیم/ جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش از مذاکره با طرف روسی برای خرید تجهیزات جدید نظامی خبر داد.

امیر دریادار غلامرضا بیغم جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به سفر اخیرش به همراه یک هیئت نظامی به روسیه گفت: فرمانده نداجا در نخستین جلسه فرماندهان نیروی دریایی ارتش های کشورهای ساحلی دریای خزر که تیرماه سال گذشته در شهر سن پترزبورگ برگزار شد، شرکت کرد و بر اساس برنامه‌ای که در سطح سران کشورها تنظیم شده بود قرار شد تفاهم نامه‌ای به منظور برقراری امنیت بیشتر، هماهنگی و تعامل گسترده‌تر در دریای خزر به امضا برسد.

وی افزود: بر حسب دستور فرمانده نداجا، بنده در دومین جلسه فرماندهان نیروی دریایی ارتش های کشورهای ساحلی دریای خزر حضور یافتم. جلسه فشرده خوبی برگزار شد و توافقات اجلاس اول مورد بررسی مجدد قرار گرفت و درباره بند بند آن مذاکراتی انجام شد و به دلیل اینکه نظرات جمهوری اسلامی ایران جامع و کامل بود مورد قبول کشورهای عضو این اجلاس قرار گرفت.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: در این اجلاس بر روی مباحث برقراری امنیت، امداد و نجات در دریا، دید و بازدید، تعاملات آموزشی، تبادلات تجربه و اطلاعات مطرح شد و در تفاهم نامه آورده شد و مقرر شد وزرات خارجه کشورهای عضو، بررسی دیپلماتیک خود را بر روی آن انجام دهند و ما پیشنهاد کردیم اجلاس بعدی در جمهوری اسلامی ایران برگزار شود و همگی با آن موافق بودند اما هنوز زمان آن مشخص نیست.

دریادار بیغم اضافه کرد: ما در کنار اجلاس، مذاکراتی با کشورهایی که بیشتر مدنظرمان بود، مثل روسیه و مخصوصا آذربایجان که همسایه قدیمی ما است، داشتیم که در مذاکرات بحث‌ خرید تجهیزات جدید نظامی را به طور خصوصی و دوجانبه ادامه دادیم و سعی کردیم بتوانیم اینها را برنامه ریزی کنیم که هر چه سریع‌تر به مرحله اجرا بگذاریم، به خصوص در حوزه امداد و نجات.

وی با بیان اینکه بحث تجهیزات نظامی در برخی کشورها مثل روسیه به وزارت دفاع‌های‌شان بازمی‌گردد، گفت: وزرای دفاع دو کشور ایران و روسیه از این جهت، حتما صحبت‌هایی کرده‌اند اما ما به عنوان نیروی دریایی در حد اینکه نیازهای‌مان را معرفی کنیم، نیازها را مطرح کردیم تا طرف روسی مدنظر داشته باشد و در بحث‌هایی که جدی‌تر در بین وزرای دفاع انجام می‌شود، بتوانند دنبال کنند که ظاهرا انجام هم شده است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: ما تا جایی که توانستیم بحث آموزشی و انجام رزمایش‌های امداد و نجات و دیدبازدیدهایی که شروع شده است را پیگیری کردیم؛ زمانی که تفاهم نامه نهایی شود و به امضا برسد، برنامه‌ریزی سریع برای برگزاری رزمایش را انجام و می‌توانیم سریعا رزمایش را اجرا کنیم. هدف اصلی از برگزاری این رزمایش، نزدیکتر شدن کشورها به یکدیگر و تقویت اشتراکات است و این احساس به‌وجود بیاید که دریایی خزر مال کشورهای حاشیه‌ای این دریا است و هدف اصلی هم هیمن است که این کشورها هر چه بیشتر به هم نزدیک‌تر شوند.

منبع: تسنیم


ویدیو مرتبط :
تجهیزات نظامی روسیه