گردشگری


2 دقیقه پیش

بازگشایی اتاق لباس های محمدرضا پهلوی در کاخ نیاوران

به مناسبت روز جهانی موزه اتاق لباس های محمدرضا پهلوی در کاخ اختصاصی نیاوران بازگشایی می شود.به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران این اتاق پس از یک دوره تعمیرات ...
2 دقیقه پیش

سه اثر جهانی در خوزستان بدون زیرساخت گردشگری

خوزستان سه اثر ثبت جهانی دارد. چغازنبیل؛ شهر تاریخی شوش و سازه های آبی شوشتر اما برای هیچ کدام از این میراث جهانی زیرساخت های گردشگری مناسبی تدارک دیده نشده است.استان ...تبریز در آستانه میزبانی هفتمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی


هفتمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی از هشتم تا یازدهم اردیبهشت سال جاری در تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، امید شیوا گفت: برگزاری هفتمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی در تبریز، نخستین بازخورد بعد از انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستباف از سوی این شورا به شمار می رود و به طور قطع در آینده شاهد رخدادهای مثبتی در عرصه صنایع دستی در تبریز و به خصوص فرش خواهیم بود.

مشاور صادرات و امور بین الملل معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: انتخاب تبریز جهت میزبانی هفتمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی، بیانگر جایگاه ویژه این شهر در حوزه صنایع دستی و فرش در بین اعضای این شورا بوده و در حقیقت آغازگر حضور تبریز در عرصه های جهانی محسوب می شود.

وی ایجاد چتر حمایتی از صنایع دستی به منظور ورود به بازارهای جهانی را از اهداف اصلی شوای جهانی صنایع دستی عنوان کرد و یادآور شد: در جریان این اجلاس یک سری تصمیم گیری ها در خصوص حمایت از صنایع دستی آذربایجان شرقی و به خصوص فرش اتخاذ خواهد شد و به تبع آن در آینده نه چندان دور شاهد رونق و شکوفایی صنایع دستی در این استان خواهیم بود.

عضو هیئت داوری شورای عالی صنایع‌دستی معرفی صنایع دستی آذربایجان شرقی، هموار ساختن مسیر ورود به بازارهای جهانی و توانمندسازی برای رقابت در عرصه های بین المللی را از مزایای برگزاری اجلاس شورای جهانی صنایع دستی در تبریز عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری این اجلاس در تبریز علاوه بر ارتقای جایگاه صنایع دستی تبریز در عرصه های بین المللی، تأثیرات مثبت فراوانی برای کشور نیز به همراه خواهد داشت.

هفتمین اجلاس شورای جهانی صنایع دستی از هشتم تا یازدهم اردیبهشت سال جاری با حضور مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامورمطلق، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، غدا حیجاوی، رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و اعضای هیئت رئیسه شورای جهانی صنایع دستی برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ یوشا کریشنا، مشاور عالی شورای جهانی صنایع دستی، لیندی یوبرت، معاون منطقه اقیانوسیه از استرالیا، فوزیا بنتی راجا، مشاور و عضو افتخاری شورای جهانی صنایع دستی از دیگر اعضای شورای جهانی صنایع دستی هستند که در این اجلاس حضور خواهند داشت.

گردشگری ایران


ویدیو مرتبط :
با صنایع دستی تبریز آشنا شویم