سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...جهانگیری در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی: دشمنان طراحی کرده اند که کشورهای اسلامی در جنگ باشند


جهانگیری در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی: دشمنان طراحی کرده اند که کشورهای اسلامی در جنگ باشندایسنا/ معاون اول رییس جمهور در سفر به قم با آیت اله مکارم شیرازی دیدار کرد.

صبح امروز(سه شنبه) اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در جریان سفر یک روزه خود به استان قم در دیدار با آیت اله مکارم شیرازی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به این مرجع تقلید، از حمایت ها و ابراز لطف او نسبت به دولت قدردانی کرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه های دولت و دستاوردهای حاصل شده در بخش های مختلف گفت: با لطف خدا دولت توانست در چارچوب سیاست های مقام معظم رهبری، پرونده ی هسته ای را به نتیجه برساند و تحریم های ظالمانه را از پیش روی ملت بردارد و خوشبختانه امروز فرصت جدیدی برای کار و توسعه ی کشور فراهم شده است.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی اقتصاد کشور نظیر تورم و رکود، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط دولت برای حل این مسائل را تشریح کرد و افزود: خوشبختانه با وجود شوک نفتی و تغییراتی که در اقتصاد کشورهای تولید کننده نفت به وجود آمد، به لطف خدا و با سیاست های خوبی که تدوین شد، تغییر عمده ای در اقتصاد ایران بوجود نیامد.

جهانگیری همچنین با تاکید بر ضرورت استفاده از سرمایه گذاری خارجی برای دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصد، از اهتمام دولت برای رسیدن به رشد اقتصادی خبر داد و اظهار کرد: سالانه باید حدود 900 هزار فرصت شغلی برای افراد جویای کار و بخصوص جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی ایجاد کنیم و البته با وجود امیدی که در مردم وجود دارد،‌ فرصت مناسبی برای حل مشکلات ایجاد شده است.

معاون اول رییس جمهور به اوضاع منطقه و درگیری های موجود در کشورهای همسایه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنان به گونه ای طراحی کرده اند که کشورهای اسلامی همواره با جنگ و درگیری سرگرم باشند.

وی گزارشی از برنامه های سفر خود به قم و طرح های افتتاح شده ارائه کرد و افزود: دولت نگاه ویژه ای به قم داد و در صدد حل مشکلات این استان هستیم.

جهانگیری، حضرت آیت اله مکارم شیرازی را افتخار شیعه توصیف کرد و اقدام ایشان در برگزاری همایشی برای معرفی اسلام واقعی و شناساندن جریان های تکفیری و اسلام دروغین گروه هایی نظیر داعش، کاری بزرگ و پراهمیت دانست.

معاون اول رییس جمهور در پاسخ به مطالبه ی این مرجع تقلید درباره نظارت بر فضای مجازی گفت: عزم جدی دولت این است که روش های هوشمندانه بتواند فضای مجازی را ساماندهی و از فعالیت های خلاف اخلاق جلوگیری کند.

آیت اله مکارم شیرازی در این دیدار با قدردانی از خدمات دولت گفت: تحولات داخلی و خارجی و شوک های متعدد اخیر هر کدام می توانست آسیب جدی به کشور وارد کند اما به لطف خداوند و تلاش دولت اتفاق بدی رخ نداد.

این مرجع تقلید با اشاره به مشکلات اقتصادی و چالش های موجود، نحوه ی اجرای قانون هدفمندی را یکی از مسائل اصلی اقتصاد کشور برشمرد و افزود: این طرح باید ساماندهی شود و البته پرداختن به آن نیازمند شجاعت وعزمی جدی است.

مکارم شیرازی افزود: قاچاق نیز یکی دیگر از مشکلات جدی اقتصاد ایران است و باید از این پدیده جلوگیری شود زیرا بسیاری از منابع کشور را نابود می کند.

وی بر لزوم صرفه جویی و مدیریت منابع و نیز اهتمام نسبت به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و اظهار کرد: نباید پرداختن به امورات سیاسی باعث شود که از مسائل اقتصادی کشور غافل شویم.

این مرجع تقلید همچنین توجه به مسائل فرهنگی و نظارت دقیق و مستمر بر فضای مجازی را مورد تاکید قرار داد و گفت: فعالیت های برخی سایت ها و افراد در فضای مجازی می تواند منجر به آسیب های اجتماعی شود و زمینه ی نفوذ دشمن در کشور را فراهم کند.

مکارم شیرازی افزود: باید نسبت به پرورش و تربیت جوانان انقلابی اهتمام داشته باشیم واجازه ندهیم روحیه ی اعتقادی و مذهبی جامعه آسیب ببیند.


منبع: ایسنا


ویدیو مرتبط :
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و تخریب آثار اسلامی