نشست مشترک محیط زیست و نفت پیرامون عسلویه/ برنامه جامع زیست محیطی وزارت نفت برای عسلویه


نشست مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت در خصوص اقدامات زیست محیطی در عسلویه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رکن الدین جوادی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر در امور نفت، باقر مرتضوی مشاور وزیر و مدیرکل HSE وزارت نفت و مدیران دو دستگاه برگزار شد.

به گزارش سرویس محیط «زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نشست مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت در خصوص اقدامات زیست محیطی در منطقه عسلویه، گفت: حسب حساسیت این سازمان نسبت به اثرات زیست محیطی عسلویه و ساماندهی شرایط این منطقه، جلسه ای با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر در امور نفت، باقر مرتضوی مشاور وزیر و مدیرکل HSE وزارت نفت و مدیران دو دستگاه برگزار شد.

متصدی افزود: در این پیشنهادات هر دو دستگاه برای بهبود و ارتقاء شرایط زیست محیطی عسلویه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزارت نفت متعهد شد تا پایان دی ماه، برنامه جامع زیست محیطی برای عملیاتی و اجرایی شدن فعالیت های زیست محیطی در عسلویه ارائه دهد.

بر اساس گزارش سایت سازمان حفاظت محیط زیست،‌معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: این برنامه جامع مواردی همچون کاهش گازهای فلر، ساماندهی پسماند در منطقه، ساماندهی فاضلاب و تصفیه فاضلاب را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه پس از تصویب این برنامه، کارگروه مشترکی از سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت، پایش هفتگی میزان تاثیرگذاری اقدامات را برعهده خواهند داشت، ابراز امیدواری کرد: با اجرایی شدن این برنامه ها شاهد کاهش آلودگی های ناشی از فعالیت در منطقه عسلویه باشیم.

انتهای پیام


ویدیو مرتبط :
بازگویی مشكلات عسلویه در نتیجه آلاینده های زیست محیطی