سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...رهاسازی گربه پرشین‌کت‌‌ سیاه در ریگان


محمد سعادت‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ریگان، اظهار داشت: نوعی گربه نادر به نام پرشین‌کت‌ سیاه که به منزل یکی از شهروندان ریگانی وارد شده بود، توسط صاحبخانه به دام افتاده و به محیط زیست تحویل داده شد که پس از شناسایی به طبیعت برگردانده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ریگان با بیان اینکه این حیوان یکی از حیوانات نادر در شرق استان کرمان است که در شهرستان ریگان زیست می‌کند، تصریح کرد: این گربه نادر از خانواده گربه‌سانان است که در مناطق بیابانی و در نزدیکی انسان‌ها زندگی می‌کند.

سعادت‌نژاد با بیان اینکه جثه پشمالو این نژاد، آنها را از بقیه گربه‌ها متمایز کرده است، یادآور شد: گربه پرشین‌کت‌ سیاه یک از کهن‌ترین، زیباترین، مغرورترین، تمیزترین، آرام‌ترین، نجیب‌ترین، پشمالوترین، اصیل‌ترین و گران‌ترین گربه‌های جهان است.

 

 

وی گفت: این حیوان دارای موهای بلند، پاهای کوتاه، سر بزرگ و پهن و دهان کوچکی است و چشم‌های این گربه بسیار حساس است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ریگان بیان داشت: گربه‌های اصیل پرشین امروزی از نظر طول موها، رنگ و آناتومی از شباهت کمتری نسبت به هم‌نوعان نخستین خود برخوردار هستند. عمر این حیوان نادر 10سال است، اما در شرایط خوب تا 19 سال هم می‌رسد.

انتهای پیام/80014/الف30


ویدیو مرتبط :
سمی "پرشین کت سیاه" تو جعبه!