سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...آی تی آموزی/ آموزش غیر فعال کردن اپلیکیشن های پیش فرض اندروید


آی تی آموزی/ آموزش غیر فعال کردن اپلیکیشن های پیش فرض اندروید

سازندگان دستگاه‌های اندرویدی به‌طور پیش‌فرض مجموعه اپلیکیشن‌هایی روی محصولات خود نصب می‌کنند که کاربردی برای کاربران ندارد، اما کاربر نیز در حالت عادی قادر نیست آنها را پاک کند. در این راهنما به شما خواهیم گفت به چه طریقی می‌توانید بدون روت کردن این اپلیکیشن‌ها را از دستگاه خود حذف کنید.

جی اس ام/ سازندگان دستگاه‌های اندرویدی به‌طور پیش‌فرض مجموعه اپلیکیشن‌هایی روی محصولات خود نصب می‌کنند که کاربردی برای کاربران ندارد، اما کاربر نیز در حالت عادی قادر نیست آنها را پاک کند. در این راهنما به شما خواهیم گفت به چه طریقی می‌توانید بدون روت کردن این اپلیکیشن‌ها را از دستگاه خود حذف کنید.

یکی از معضلاتی که کاربران در گوشی‌های اندرویدی با آن مواجهند نصب بودن تعداد زیادی اپلیکیشن پیش‌فرض است که بیشترشان برای کاربر کاربردی ندارد. وجود این اپلیکیشن‌های اضافه روی دستگاه، علاوه بر اینکه جای زیادی از حافظه را اشغال می‌کند، موجب کندی و شلوغ شدن بخش اپلیکیشن‌ها می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کاربران علاقه‌ای به نگهداشتن و استفاده از آنها ندارند و می‌خواهند به هر طریقی از شرشان خلاص شوند.

مشکل از آنجا شروع می‎شود که بسیای از شرکت‌ها به کاربر اجازه پاک کردن این اپلیکیشن‌ها را نمی‌دهند، مگر اینکه دستگاه شما روت شود که این کار نیز پیامدهای خاص خود را به همراه دارد. اما اگر می‌خواهید بدون روت کردن، اپلیکیشن‌های پیش‌فرض دستگاه اندرویدی‌تان را حذف کنید، می‌توانید روش زیر را به کار بگیرید.

به بخش Settings اندروید بروید و سپس وارد Apps شوید.
از میان فهرست اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی گوشی، موردی را انتخاب کنید که می‌خواهید حذف شود و دکمه Disable را بزنید.
با انجام دادن این کار، اپلیکیشن غیرفعال‌شده از مجموعه اپلیکیشن‌های موجود در App Drawer حذف می‌شود.
در صورت نیاز به فعال کردن دوباره اپ‌ها، مسیر قبل را طی کنید و این بار دکمه Enable را بزنید.

نکته:

توجه داشته باشید که با این کار اپلیکیشن‌ها به‌طور کامل از گوشی شما پاک نمی‌شوند، بلکه فقط غیرفعال می‌شوند و درنتیجه دیگر آیکون آنها را نخواهید دید.
در نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید، پس از رفتن به Apps، صفحه را سوایپ کنید تا به All برسید و فهرست کامل اپ‌ها را مشاهده کنید.


ویدیو مرتبط :
‫ساخت اپلیکیشن fake sms در اندروید استودیو - آموزش برنامه نویسی اندروید‬‎