علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...بهینه سازی مصرف انرژی در ایران با همکاری یونیدو در دست اقدام است


سید مهدی میرصالحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: ایران در اجرای این پروژه مطالعاتی مشترک با سازمان یونیدو به دنبال بهبود هرچه بیشتر شاخص بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی، کاهش آلایندگی های زیست محیطی از طریق کاهش دی اکسید کربن در بخش های مختلف صنعتی کشور از جمله صنایع آهن و فولاد، آجر،‌ سیمان، پتروشیمی و پالایشگاهی است.
وی با بیان این که وزارت صنعت، معدن و تجارت نقش هماهنگ کننده دستگاه های مختلف اجرایی در وزارتخانه های مختلف را در اجرای این پروژه بزرگ برعهده خواهد داشت، گفت: با اجرایی شدن این پروژه بزرگ مطالعاتی می توانیم الگوی مصرف جدیدی را برای بخش صنعت کشور به خصوص صنایع بزرگ تعریف و ارائه کنیم.
مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بر اساس این الگو ضمن این که مصرف انرژی در کشور بهینه می شود، بسیاری از صنایع بزرگ کشور میزان انتشار گازهای کربن خود را با بهره گیری از تکنولوژی های مدرن کاهش می دهند.
وی یکی از عمده دلائل بالا بودن قیمت تمام شده محصولات و افزایش آلودگی های زیست محیطی را ارزان بودن انرژی در ایران دانست و گفت: استفاده از راهکارهای مناسب برای بهینه سازی مصرف انرژی به طور حتم کاهش سطح تقاضای انرژی، بهبود الگوی تولید، مصرف و همچنین بهبود ضریب استفاده از سیستم موجود و آزادسازی ظرفیت های بیشتر عرضه انرژی در بازارهای بین المللی انرژی را برای کشور را به همراه خواهد داشت.
میرصالحی با اشاره به این که عملکرد سازمان یونیدو بر کاهش فقر در کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته از طریق تقویت رشد بهره وری متمرکز می باشد، در خصوص برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای همکاری هر چه بیشتر با این سازمان گفت: ایران به طور کلی به دنبال استفاده کامل از تمام ظرفیت سازمان یونیدو است.
مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: به جهت این که یونیدو از تجربیات بسیار خوبی در موضوع توسعه صنعتی برخوردار است، می تواند در این زمینه کمک های لازم را به کشورمان داشته باشد.
وی با بیان این که سازمان یونیدو در واقع در حال گسترش پروژه های خود در کشورهای در حال توسعه است، گفت: ایران به غیر از پروژه های یونیدو یک سری پروژه ها را خود براساس استعداد و ظرفیت های مناطق مختلف کشور برای نخستین بار به منظور اجرا به این سازمان جهانی معرفی کرده است که کاهش مصرف آب در صنایع فولاد و کاهش ضایعات الکترونیک از آن جمله است.
یونیدو یا سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، یک سازمان تخصصی زیر مجموعه سازمان ملل متحد است که مقر آن در وین می باشد، هدف اصلی این سازمان ارتقاء و تسریع توسعه صنعتی در کشورهای در حال توسعه و یا اقتصادهای در حال گذار و توسعه روابط صنعتی بین‌المللی است.
علمی**1836**2017

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
بهینه سازی مصرف انرژی در موتورخانه