فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...نظر داریوش ارجمند درباره مقتل خوانی


داریوش ارجمند بازیگر نقش مالک اشتر ضمن استقبال از مقتل خوانی در برج میلاد تهران گفت:امیدوارم فرهنگ مقتل خوانی هیچ وقت در این سرزمین تاریخی و فرهنگی نمیرد.

خبرآنلاین: داریوش ارجمند بازیگر نقش مالک اشتر ضمن استقبال از مقتل خوانی در برج میلاد تهران گفت:امیدوارم فرهنگ مقتل خوانی هیچ وقت در این سرزمین تاریخی و فرهنگی نمیرد.

داریوش ارجمند همزمان با اجرای نخستین شب از سوگ چامه ها(اجتماع آیینی هنرمندان) در برج میلاد تهران که همزمان با سوگواره خیمه ها و نجواهاست، با بیان این مطلب گفت:مقتل خوانی و تعزیه بخشی از فرهنگ ما ایرانیان در طول هزاران سال بوده است.

وی افزود: متاسفانه در روزگاری اجرای این مراسم ها در عزاداری های سیدالشهدا (ع) کمرنگ شده بود که امروز با اجرای سوگ چامه ها در برج میلاد تهران مردم می توانند با این فرهنگ سنتی آشنا شوند و ما این اقدامات ما می توانیم جلوی مرگ مقتل خوانی را بگیریم.

به گفته ارجمند، فرهنگ ما ایرانیان از هزاران سال گذشته فرهنگ کیفی بوده است نه کمی، اگرچه دنیای امروز دنیای کمیت هاست،اما همواره فرهنگ ما روی کیفیت تاکید داشته و دارد و این راز ماندگاری فرهنگ و تمدن هزارو اندی سال ما ایرانیان است.بازیگر نقش مالک اشتر در سریال امام علی (ع) با بیان اینکه امشب روایت گسترده شده از حضور حبیب ابن مظاهر که توسط میلاد اکبرنژاده گسترده شده است را برای شما همشهریان عزیز قرائت می کنم ،گفت: من امشب با عشق و علاقه به اینجا آمده و برایتان مقتل خوانی می کنم و باید بگویم که بسیار از مقتل خوانی در برج میلاد تهران استقبال کردم چرا که من فکر می کنم ادای دین به سید الشهدا (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) تمام شدنی نیست.

مقتل خوانی سیاووش طهمورث و فرهاد آییش در برج میلاد

همچنین در ادامه برگزاری مراسم سوگ چامه ها در برج میلاد تهران شب گذشته (پنج شنبه) و در دومین شب از سوگواره خیمه ها و نجواها سیاووش طهمورث با حضور در خیمه های مختلف از این مراسم بازدید کرد و سپس با حضور در خیمه هنرمندان برای عموم مردم و شهروندان مقتل خوانی کرد.

امشب جمعه نیز در سومین شب فرهاد آییش بازیگر سینما و تئاتر نیز در خیمه هنرمندان حضور پیدا می کند و برای علاقه مندان مقتل خوانی خواهد کرد.

دومین دوره سوگواره خیمه ها و نجواها با برگزاری ویژه برنامه های مختلف هنری شامل اجرای تئاتر و کنسرت دینی، شب شعر، عزاداری ملل اسلامی، سوگ چامه ها و ... از ۱۳ آبان ماه(مقارن با ۲۱ محرم) تا ۲۱ آذرماه در برج میلاد تهران برگزار می شود، و برگزاری مراسم آیین سوگ چامه ها طی ۱۰ شب از ۱۳ تا ۲۲ آبان ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۱:۳۰ خواهد بود.


ویدیو مرتبط :
داریوش ارجمند در بعضیا