فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...فلسطین اصلی‌ترین دغدغه جهان اسلام است


به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از مجمع تقریب مذاهب اسلامی آیت الله محسن اراکی در این بیانیه ضمن ابراز همدردی و همبستگی با مردم مظلوم این کشور، استمرار حضور ظالمانه رژیم صهیونیستی را در موطنی که روزگاری قبله گاه نخست مسلمین و قدمگاه انبیاء مرسل مقرب بوده، محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است:‌ امروز نباید ذره ای تردید به دل راه داد که اشغال فلسطین تنها یک مسئله عربی نیست بلکه اصلی‌ترین دغدغه جهان اسلام است و چشم و دل و فکر همه مسلمانان جهان با آن همراه است.
اراکی افزود: مساله قدس به رغم همه شیطنت‌ها و موذی‌گری‌های جریان تکفیری در منطقه که به دنبال انحراف افکارعمومی و کانون توجهات مسلمانان است، همچنان مسأله نخست جهان است و تا روز پاک‌سازی قدس شریف از چنگال صهیونیسم غاصب مسأله نخست باقی خواهد ماند.
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به سابقه اشغال کشور فلسطین از سال 1947 تاکید کرد: در آن زمان اگر صدای واحدی از جهان اسلام شنیده می‌شد و همه کشورهای اسلامی در برابر این فاجعه سکوت نمی‌کردند و در برابر این تجاوز آشکار دو دستگی در میان خود بروز نمی‌دادند، امروز شاهد آوارگی این ملت مظلوم و تجاوز گاه و بی‌ گاه صهیونیست‌ها به مناطق مسکونی فلسطینی‌نشین، اسارت هزاران جوان فلسطینی و مانند آن نبودیم اما امروز زمان جبران کم‌کاری‌های گذشته است.
وی افزود: ما اعلام می‌کنیم که ملل مسلمان در کنار دولت‌های خود باید نسبت به جنایات این رژیم مواضع صریح تر و جدی‌تری اتخاذ نموده و گام‌های عملی خود را برای نجات فلسطین و نابودی اسرائیل غاصب محکم‌تر بردارند.
در این نامه همچنین آمده است: رژیم جعلی صهیونیستی که نماد بارز تروریسم دولتی در جهان است، هر روز در تداوم استراتژی ضد بشری خود، جنایت دیگری به صفحات سیاه و ننگین کارنامه خود افزود و در آخرین جنایت خود مجاهد بزرگ مقاومت حاج مصطفی بدرالدین را به شهادت رساند.
اراکی افزود:‌ امروز همه تفرقه اندازی‌ها، ترورها، بمب‌گذاری‌ها و تخریب مساجد به دست عناصر فریب خورده تکفیری در میان فرقه های اسلامی مورد تایید و حمایت رژیم صهیونیستی است و دنیای اسلام از فلسطین گرفته تا سوریه و یمن و سایر نقاط، در آتش این فتنه‌ها می‌سوزد.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان با تاکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین، همه امت اسلام را به هوشیاری در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی و حامیان آن برای ایجاد تفرقه میان امت واحده فرا ‌خواند.
فراهنگ**1003**1027

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
امام خامنه ای | فلسطین، موضوع اصلی جهان اسلام