سایت فروش صنایع دستی با حفط مالکیت معنوی رونمایی می شود/ تلاش برای تولید عروسک های ایرانی به جای باربی


 مدیر عامل مرکز غیر دولتی توسعه راهبردی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ملل: این مرکز با هدف جلوگیری از ورود عروسک های باربی و ضد ارزش جامعه ایرانی اسلامی در کشور ورود پیدا کرده است و تلاش دارد تا با فرهنگ سازی جایگاه تاریخ، رسوم و فورلکلور را در جامعه ارتقا بخشد و همچنین فرهنگ و هویت ملی اقوام را با ارائه عروسک ها با حفظ مالکیت معنوی در جامعه نشر دهد.

 به گزارش وطن؛ در آینده نزدیک سایت فروش محصولات صنایع دستی با حفط مالکیت معنوی رونمایی خواهد شد تا محصولات تولید شده در فرهنگ ها و قوم های مختلف را در سراسر کشور ارائه کند و امید بر این است که محصولات فرهنگی در جامعه با استقبال مناسبی روبرو شود. 

 مرتضی رمضانی مدیر عامل مرکز غیر دولتی توسعه راهبردی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ملل در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار " وطن" گفت: مرکز غیر دولتی توسعه راهبردی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ملل یک سازمان مردم نهادی است  که در سطح بین المللی در حوزه تخصصی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فعالیت می کند.

وی افزود: این مرکز برای حفظ و حمایت از میراث ناملموس و ارزش های ایرانی و اسلامی و حفاظت از مراکز تمدنی با فرهنگ سازی درمقابل حفاری های غیر مجاز در بحث  عتیقه و کالاهای فرهنگی و تاریخی ایجاد شده است.

رمضانی ادامه داد: مرکز تلاش می کند با احیای صنایع دستی منسوخ شده و در دست فراموشی کشور،توسط فعالین و سازمان های غیر دولتی ، کارآفرینی ایجاد کند و با گسترش صنایع دستی و با جذب گردش رونق اقتصادی را در برداشته باشد.

رمضانی خاطر نشان کرد: مرکز توسعه راهبردی از چند کارگروه تشکیل شده است  که کارگروه زنان با رویکرد مشاغل خانگی، با جذب افراد متخصص در حوزه عروسک های اقوام و ملل با پیشنهاد کارگروه زنان دفتر امور مجامع و تشکل های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و  با همکاری سایر انجمن ها شکل گرفته است  که در این همایش احصاء شاخص ها و نرم های پذیرش عروسک ها را درنمایشگاه بر عهده خواهد داشت.


ویدیو مرتبط :
سایت صنایع دستی دامغان