در امتداد بخیه های صدرا؛ سوزن بچه 8 ساله را زمین گیر کرد + عکس


ماجرای سوزن چرخ خیاطی و کار غیر علمی پزشک متخصص

می گویند بخیه های صدرا خوب شد و آرام آرام زخم های صورتش هم کم رنگ و شاید برطرف می شود؛ خبرها حکایت از ترمیم زخم های صورت مادر سوخته در اتاق زایمان دارد و با جراحات ناشی از یک اشتباه در جا به جایی کپسول اکسیژن به بزرگ کردن دوقلوهایش مشغول است.

خانواده های داغدار کودک 45 روزه ای که در بیمارستان با گاز Co2 کشته شد هم به زندگی عادی برگشته و سعی می کنند داغ از دست دادن کودک شیرینشان را هر چند سخت، ولی فراموش کنند.

مادری که در مطب با آمپول یک پزشک نما دچار مرگ مغزی شد و اعضای بدنش را اهدا کردند را که یادتان هست؟ خانواده او هم سال را با عکس مادر تحویل می کنند و امیدوارند که روزهای بهتری در سال جدید انتظارشان را بکشد.

آرام ولی با تأمل از کنار مرگ مادران باردار در بیمارستان چالوس و بیمارستان خصوصی در تهران هم می گذریم؛ مرگ مادرانی که معلوم نیست چرا ولی به گفته مسئولان وزارت بهداشت هر روز مادری بر اثر زایمان می میرد و...

روزهای پایانی سال است و کم کم به سال جدید نزدیک می شویم؛ قصد نداشتیم بخیه های صدرا را دانه به دانه باز کنیم و حال خوب سال نو را با خبرهای بد، خراب کنیم اما!

یک هفته است که دختربچه ای 8 ساله به علت عفونت پا به مدرسه نرفته، شاید فردا هم نرود و شاید....

سوزنی که حادثه ساز شد

ماجرا از این قرار است که هفته گذشته دختربچه هشت ساله به دلیل فرورفتن یک سوزن خیاطی در پاشنه پایش به بیمارستان ابن سینا نورآباد مراجعه می کند که متأسفانه به خاطر انجام کار غیرعلمی پزشک متخصص ارتوپد این بیمارستان پاشنه پای این دختربچه دچار پارگی و عفونت می شود و این بیمار اکنون به درخواست خانواده اش برای درمان به بیمارستان کرمانشاه برده شده است و تحت درمان قرار دارد.

سوزنی که شاید چند سانت از پاشنه پا وارد شده است و معلوم نیست برای در آوردن آن چرا نیاز به این همه جراحی و بخیه ها جور و ناجور است و عملی به این کوچکی چرا باید باعث عفونت و عواقبی از این دست باشد؟ 

پاشنه پای دختر بچه ، سوزن در پا ، بیمارستان ابن سینا نورآباد

پاشنه پای دختر بچه 8 ساله

 سارا محمدی معاون درمان علوم پزشکی کرمانشاه در این باره به خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس گفت: این دختربچه هم اکنون در یکی از بیمارستان ها خوب کرمانشاه تحت مداوا قرارگرفته است.

وی ادامه داد: علت مراجعه این بیمار عفونت در پاشنه پا گزارش شده که تحت نظارت پزشکان متخصص این استان در حال درمان و برطرف شدن مشکل است.

وی در تشریح وضعیت این دختربچه 8 ساله گفت: متأسفانه جراحت و عفونت در پاشنه پا واقع شده است که این کمی کار را سخت می کند ؛ اما به دلیل کم سن بودن بیمار جراحت زود برطرف خواهد شد و امیدواریم مشکلی در این خصوص نداشته باشیم.

محمدی گفت: این حادثه در نورآباد اتفاق افتاده و نورآباد زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی لرستان است و گزارش دقیق علت این حادثه را مسئولان استان به زودی اعلام خواهند کرد و قطعاً هرگونه تخلف در این زمینه بررسی و برخورد خواهد شد.

حادثه در دست بررسی است!

در همین ارتباط پیمان آستراکی معاون درمان علوم پزشکی لرستان به خبرنگار فارس گفت: این دختر بچه به دلیل داخل شدن سوزن در پاشنه پا به بیمارستان نورآباد مراجعه می کند؛ پزشک ارتوپد بعد از در حدود 2 ساعت جراحی موفق خارج کردن سوزن از پای این کودک می شود.

وی ادامه داد: پس از انجام روند درمان بیمار مرخص می شود که مجدد به دلیل عفونت پاشنه پا به بیمارستان مراجعه می کند که به درخواست خانواده این دختر بچه به بیمارستان کرمانشاه منتقل شده است.

آستراکی اظهار داشت: جزئیات این حادثه در دست بررسی است و اگر قصوری در کار بوده باشد قطعا با متخلفان برخورد خواهد شد.

معاون درمان علوم پزشکی لرستان درباره شایعاتی مبنی بر اینکه این پزشک پیش از این 14 مورد تخلف در حوزه کاری خود داشته است نیز گفت: بیشتر این موارد اختلاف نظرهایی بوده که در بین برخی همکاران وجود دارد و بعضی از آنها نیز به صورت مکاتبات داخلی در وزارت بهداشت مطرح شده و برای هیچ کدام حکم قضایی صادر نشده است.

برنامه های برای پیشگیری از خطاهای پزشکی

ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص خطاهایی که توسط پزشکان در سال 93 رخ داد، گفت: کار اصلی برای مقابله با بروز چنین خطاهایی پیشگیری است و اکثر خطاهایی که رخ می دهد سیستماتیک است و باید سیستم اصلاح شود. همچنین آگاه سازی پزشکان، سیستم گزارش دهی، موضوعات مربوط به ساعت کار و نحوه رسیدگی به خطاهای احتمالی نیز مؤثر است و این موضوع، موضوع پیچیده ای است اما اقدامات خوبی در این زمینه در حال انجام است.

پزشکان همچنان برای مردم محترم هستند

در کنار زحمات شبانه روزی جامعه پزشکی کشور، هستند اندک پزشک نماهایی که با بی دقتی یا تخلف و زیاده خواهی سعی در تخریب چهره محبوب پزشکان زحمت کش دارند.

همه ما خاطرات شیرین زندگیمان را مدیون پزشکان هستیم. پزشکانی که جان پدرها و مادرهایمان را بارها و بارها نجات داده اند. پزشکانی که تولدهای بسیاری را مدیون مهارت و چیره دستی آنها هستیم.

پزشکانی که در هشت سال دفاع مقدس از هیچ کوشش دریغ نکردند و همچنان در سنگر های جهاد و مقاومت پیش رو هستند.

هرچند ضعف نظارت در وزارت بهداشت و عدم توجه مسئولان به برخی مشکلات این حوزه، باعث سودجویی عده محدودی متخلف و پزشک نما و شکاف بین مردم و پزشکان می شود؛ اما مردم همیشه قدر دان زحمات پزشکان واقعی بوده و هستند.

سوزن ، بخیه پای دختر بچه 8 ساله بخاطر فرورفتن سوزن در نورآباد


ویدیو مرتبط :
باز كردن بخیه های از چانه صدرا این پزشك هسنش یا جلاد