علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...بخش دولتی و خصوصی ایران علاقمند همکاری با آمریکای لاتین هستند


به گزارش خبرگزاری مهر مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه که در آخرین مرحله از سفر خود به منطقه آمریکای لاتین به کشور کلمبیا سفر کرده است با خانم «ماریانا ساراستی مونتانیا» معاون وزیر بازرگانی کلمبیا دیدار و توسعه روابط اقتصادی و تجاری را مورد گفت‌وگو قرار داد.

مجید روانچی در این دیدار اظهار داشت: نبود شناخت دقیق از توانمندی و ظرفیت های اقتصادی و صنتعی دو کشور موجب شده است تا روابط اقتصادی و تجاری دو کشور به اندازه کافی رشد نکند.

وی تصریح کرد: در ایران هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی علاقه‌مندند تا با تمام کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه کلمبیا همکاری‌های خود در بخش‌های مختلف صنعتی ، کشاورزی ، انرژی ، علمی و فناوری گسترش دهد. تبادل هیات‌های بازرگانی در سطوح مختلف نقش موثری در تقویت و گسترش روابط خواهد داشت. ما معتقدیم دو کشور از ظرفیت‌های خوبی برای رفع نیازهای متقابل برخوردارند.

در ادامه این دیدار ماریانا ساراستی مونتانیا معاون وزیر بازرگانی کلمبیا ضمن ابراز خشنودی از سفر معاون وزیر خارجه ایران به کلمبیا اظهار داشت: در مورد عدم شناخت از ظرفیت‌های یکدیگر با شما کاملا هم عقیده‌ام. کلمبیا دوره جدیدی را از ورود به بازارهای جهانی تجربه می‌کند و علاقه‌مندیم از ظرفیت های صادراتی خود استفاده کنیم. علاقه‌مندیم تا از طریق برگزای نشست‌های کارشناسی حوزه‌ها و بخش‌های همکاری را تعیین و موانع موجود را از پیش رو برداریم.

بر اسا  مجید تخت روانچی روز جمعه به وقت محلی در نشستی با حضور تعدادی از صاحبان صنایع و فعالان بخش اقتصادی کلمبیا شرکت و شرایط جدید اقتصادی کشورمان و فرصت های ناشی از برداشتن تحریم های بین المللی علیه ایران را تشریح کرد .


ویدیو مرتبط :
سفیر اسلواکی در ایران: آمادگی همکاری با بخش خصوصی ایران