فرهنگی


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

استاندار حلبچه عراق وارد ایلام شد

به گزارش ایرنا، عبدالله محمد به همراه ارکان حسن مشاور وی عصر امروز یکشنبه 26 اردیبهشت وارد استان شده و با مقامات استانداری ایلام دیدار کرد.قرار است استاندار میسان، واسط، ...«کجایی» طعمه شبکه ماهواره ای شد!


استقبال از ترانه دلنشین محسن چاوشی برای سریال ویدئویی «شهرزاد»، چنان فراگیر شده که یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای آن را تبدیل به کلیپی عاشقانه کرده است.

بانی فیلم: استقبال از ترانه دلنشین محسن چاوشی برای سریال ویدئویی «شهرزاد»، چنان فراگیر شده که یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای آن را تبدیل به کلیپی عاشقانه کرده است.

چاوشی اخیراً ترانه‌ای با نام «کجایی» را با شعر حسین صفا و همخوانی سینا سرلک برای سریال در حال توزیع حسن فتحی در شبکه نمایش خانگی خوانده است که به صورت کلیپی کوتاه در انتهای اپیزود پنجم قرار گرفت و به سرعت با استقبال مخاطبان مواجه شد. به طوری که اغلب سایت‌های اینترنتی فایل‌های صوتی و تصویری آنرا به صورت مجزا در دسترس کاربران خود قرار دادند.

تصاویری که فتحی برای این ترانه در قسمت پنجم سریال خود استفاده کرد، مربوط به آخرین دیدار و وداع کاراکترهای اصلی با بازی ترانه علیدوستی و مصطفی زمانی بود که انصافاً هم تأثیرگذار از آب در آمد. حالا یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان که خط مشی آن پخش ترانه و کلیپ است، با ساخت یک نماهنگ با حضور بازیگری ناشناس، از این ترانه بهره برده، ولی نامی از کارگردان، تدوینگر و یا سایر عوامل آن ذکر نمی‌شود.

تنها در ابتدا و پایان این کلیپ که یکی از شبکه های ماهواره ای آنرا به تازگی در کنداکتور خود قرار داد، نام محسن چاوشی و سینا سرلک و عنوان ترانه درج می‌شود، این کلیپ تنها یک بازیگر مرد دارد.

چنین شیوه‌ای در مواجهه با ترانه‌های پرمخاطب داخلی، پیش از این هم از سوی شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان اتخاذ شده بود. پس از درگذشت غم انگیز زنده یاد مرتضی پاشایی، کلیپی با حضور یک بازیگر مرد و زن در خارج از کشور بر اساس ترانه «نگران منی» ساخته شد و این روزها نیز هر ازگاهی از یکی از این شبکه‌ها پخش می‌شود.

ترانه احسان خواجه امیری با عنوان «احساس آرامش» نیز به همین شیوه در شبکه‌های ماهواره‌ای مورد استفاده قرار گرفته است. البته برخی از این کلیپ‌ها با حضور خود خوانندگان آثار و با رعایت موازین داخلی ساخته می‌شود که اغلب در کنار فضای مجازی، سر از شبکه‌های ماهواره‌ای نیز در می‌آورند. نمونه آن ترانه «نیستی» با صدای فریدون آسرایی و آرمین ۲AFM است که کلیپ آن با حضور خودشان ساخته شده و از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان پخش می‌شود.

چاووشی یک ترانه دیگر با عنوان «همخواب» نیز برای سریال «شهرزاد» خوانده که در عین ارزشهایش، به اندازه ترانه «کجایی» محبوب و فراگیر نشده است.


ویدیو مرتبط :
‫اهداف شبکه های ماهواره ای و نرم افزارهای شبکه اجتماعی‬‎