علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...اولین ساختمان انرژی صفر کشور در استان البرز افتتاح شد


به گزارش خبرنگار مهر، اولین ساختمان انرژی صفر کشور تحت عنوان «ساختمان سبز» صبح امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار البرز، رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی در محل این پژوهشگاه واقع در مشکین دشت کرج به بهره برداری رسید.

پروژه مذکور از سال ۱۳۹۱ کلید خورده و ساختمان آن با زیربنای ۲ هزار متر در دو طبقه و کاربری آموزشی - پژوهشی طی ۲ سال تکمیل شد و معماری آن نیز تلفیقی از سنتی و مدرن است.

این مجموعه اولین ساختمان انرژی صفر کشور و سومین در خاورمیانه است که با استفاده از پنل های خورشیدی فعالیت می کند، البته ۸۰ نمونه دیگر از آن در جهان وجود دارد.

پروژه مذکور که ظرفیت های فنی بسیاری دارد با رویکرد استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به نحوی عمل می کند که میزان مصرف و تولید انرژی ها در بازه زمانی یک ساله دارای تراز مثبت باشد، در واقع مصرف انرژی این ساختمان در مقایسه با یک ساختمان معمولی ۹۰ درصد کاهش یافته است.


ویدیو مرتبط :
اولین همایش امت انقلابی استان البرز(موسسه نورمعرفت)