سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...برنامه نویسان تلگرام، مسبب قطعی‌های اخیر/ تایید 20 میلیون کاربر فعال ایرانی توسط دوروف


برنامه نویسان تلگرام، مسبب قطعی‌های اخیر/ تایید 20 میلیون کاربر فعال ایرانی توسط دوروفخبرآنلاین/ به‌روزرسانی‌های اخیر پس از نصب Bot API 2.0 و ادیت هسته اصلی اپلیکیشن تلگرام توسط برنامه نویسان این مجموعه دلیل اختلالات چندروزه است.

باز نشدن تلگرام برای برخی کاربرانی که از وای فای استفاده می‌کنند (گزارش‌شده در آلمان)، عدم اتصال پس از به‌روزرسانی با برخی آیفون‌ها، پاک شدن برخی سیکرت چت‌های کاربران بدون دلیل، ازکارافتادن برخی Bot ها؛ گزارش‌های دریافتی اختلالات چند روز اخیر است که با نصب نسخه جدید بوت گزارش‌ شده است.

البته برخی از حمله DDOS از سوی مدیران واتس اَپ به سرور مرکزی نام‌برده‌اند که هیچ مقام فنی در تلگرام آن را تأیید نکرده و تنها از بروز مشکل فنی و رفع اختلال در اسرع وقت خبر داده‌اند.

امروز نیز ورود 50 کانال مملو از استیکر برای کاربران عضو کانال دوروف ارسال شد که نشان می‌دهد همچنان تیم فنی در حال به‌روزرسانی هستند.

تجربه ناموفق کاربران پس از مواجه‌شدن با اختلال و پاک کردن برنامه یکی دیگر از مشکلاتی است که این روزها به‌وفور شنیده می‌شود. معمولاً کاربران ناوارد با عدم اتصال موقت، تصمیم به نصب مجدد می‌گیرند که این عامل نیز بر مشکل آن کاربر افزوده‌شده و باعث می‌شود تا اطلاع‌رسانی درباره اختلال به سبک و سیاق خبر«چون من وصل نیستم، کل سیستم مشکل دارد!» ترس در دل سایرین بیندازد و مشکلات فنی را دوچندان کند.

بالا رفتن ترافیک اتصال مجدد پس از نصب دوباره، پاک کردن کانال‌ها و گروه‌ها و تلاش برای بازیابی آن‌ها ،افزایش تقاضا روی سرور LLP و افزایش تعداد کاربران به بیش از 100 میلیون کاربر و ارسال 15 میلیارد پیام در روز، فشار زیادی به سرورهای تلگرام آورده است و قطعی‌های مکرر باعث شده تا فشار زیادی نیز به تیم مرتبط با هسته اصلی اپلیکیشن بیاورد.

گفتنی است اخیرا دوروف موسس و مدیر تلگرام از وجود 20 میلیون کاربر ایرانی فعال عضو تلگرام خبر داده بود که نشان می‌دهد کاربران ایرانی شماره 1 تلگرام هستند.

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

منبع: خبرآنلاین


ویدیو مرتبط :
‫60 ثانیه: 47 میلیون کاربر فعال ایرانی در شبکه‌های اجتماعی‬‎