علمی


2 دقیقه پیش

رزرو بلیط هواپیما مشهد

سفر به مشهد از آن دست سفرهایی‌ست که قرن‌ها از عمر محبوبیت‌اش می‌گذرد و زائران امام هشتم شیعیان، خود را به وسیله‌های مختلف به این شهر می‌رساندند. خوشبختانه ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...کشف ژن خواب که با نارسایی قلبی ارتباط دارد


مهر/ کشف ژنی که در صورت عملکرد صحیح خطر نارسایی های قلبی و عروقی را کاهش می دهد دانشمندان را به تولید داروهای جدید برای بیماران قلبی امیدوار کرده است.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد موفق به کشف ژنی شده اند که به عقیده آنها درصورتیکه عملکرد بی نقصی در بدن داشته باشد احتمال بروز ناراحتی های قلبی را کاهش داده و در عین حال شانس درمانهای پزشکی را نیز افزایش می دهد.

از این رو می توان از دستاورد اخیر برای تولید داروهای مؤثر در درمان ناراحتی های قلبی و عروقی بهره برد.

این ژن مرتبط با پروتئینی است که نخستین بار فرم جهش یافته ای از آن به عنوان عامل بروز حمله در خواب تشخیص داده شد.

در سراسر جهان هزینه های مربوط به نگهداری از بیماران قلبی سرسام آور گزارش شده است. تنها در آمریکا این رقم بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار در سال است. از آن گذشته تاکنون تکنیکهای درمانی محدودی ارایه شده و آنهایی که هم اکنون در مراکز درمانی سراسر جهان به کار گرفته می شوند نیز اثرات مختلفی بر روی بیماران گوناگون دارند.

همچنین یکی دیگر از چالشهای پیش رو در این زمینه فقدان شناسایی ژنهایی بوده که ارتباط قطعی با ناراحتی های قلبی داشته باشند. اما اکنون امید می رود که این ژن تازه شناسایی شده درهای جدیدی به سوی کشف تکنیکهای درمای مؤثر برای بیماران قلبی بگشاید.

محققان پس از بررسی های طولانی به این باور رسیده اند که جهش های ژنتیکی در بیماران قلبی مختلف موجب می شود که واکنش متفاوتی به درمانهای یکسان نشان دهند.

نتایج این یافته در ژورنال کالج قلب آمریکا منتشر شده است.

با کانال تلگرامی آخرین خبر همراه شوید telegram.me/akharinkhabar


ویدیو مرتبط :
سکته ی قلبی یا نارسایی قلبی