امام جمعه کرمان احمدی‌نژاد به حضور نپذیرفته است


 از ساعات اولیه صبح امروز دوازدهم اردیبهشت، خبری در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر و به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد مبنی بر اینکه «آیت‌الله سید یحیی جعفری، امام جمعه کرمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری سابق را به حضور نپذیرفته است.».
این خبر با واکنش سایت‌های نزدیک به احمدی‌نژاد مواجه شد و آن را خالی از صحت خواندند.
خبرنگار آنا به دنبال جزئیات این خبر، از یکی از نزدیکان امام جمعه کرمان که خواست نامش فاش نشود، درباره صحت و کیفیت این خبر، پرس و جو کرد.
وی در این باره به خبرنگار سیاسی آنا گفت: از چند روز قبل گفته شده بود که قرار است محمود احمدی‌نژاد به ملاقات آیت‌الله جعفری برود و با ایشان دیدار کند ولی خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اینکه امام جمعه کرمان احمدی‌نژاد را به حضور نپذیرفته است، صحیح و درست است.
او در ادامه تأکید کرد: مواضع آیت‌الله جعفری نسبت به احمدی‌نژاد روشن و واضح است و امام جمعه کرمان جزو معدود ائمه جمعه‌ای در کشور است که در قبال رئیس دولت مهروز چنین رویکردی دارد.
چندی پیش، قرار بود محمود احمدی‌نژاد پس از ورود به کرمان به دیدار امام جمعه کرمان برود ولی در میانه راه، این برنامه تغییر و احمدی‌نژاد راهی جیرفت شد.
گزارش‌ها حکایت از آن دارد طی روزهای گذشته تعداد زیادی از چهره‌های متنفذ سعی در انجام ملاقات میان امام جمعه کرمان و محمود احمدی‌نژاد داشته‌اند.
آیت‎الله سیدیحیی جعفری، امام جمعه کرمان هفتم اردیبهشت‌ماه خطاب به کارگران گفته بود: آقای احمدی‌نژاد با ادبیات خاصی می‌خواست مملکت را اداره کند.
او با انتقاد از شعار افزایش یارانه‌ها توسط احمدی‌نژاد گفت: این‌که کسی با چنین شعاری وارد شود حقه‌بازی است، کلاه سر مردم گذاشتن است.
وی در این باره تصریح کرد: من با هیچ دولتی حساب خاصی ندارم و به حسب وظیفه‌ام از همه دولت‌ها حمایت کرده‌ام، اما کسی که با شعار چند برابر کردن یارانه‌ها می‌آید حقه‌باز است. مواظب باشید برای بار دوم سرتان کلاه نرود.
همچنین امام جمعه کرمان پیش از این نیز در ملاقات با مهدی کوچک‌زاده با انتقاد از افراطی‌گری‌های وی و هم‌قطارانش در مجلس اظهار کرده بود: «من نمی‌گویم هاشمی معصوم است، اما آن‌وقت که تو در شکم مادرت بودی او داشت شکنجه می‌شد.»

آنا


ویدیو مرتبط :
حضور دکتر احمدی نژاد در امام زاده عبدالمهیمن بوشهر 7 دی 96 ( بخش 2)