سرکرده سارقان طلافروشی‌های پایتخت اعدام می‌شود+عکس


صبح فردا سرکرده باند سارقان مسلح طلافروشی‌های پایتخت که به نام مهدی معروف بود، در ملاء عام اعدام می‌شود.

این فرد به همراه 2 تن دیگر از همدستان سال‌های گذشته به 3 طلافروشی در پایتخت حمله ور شدند که آخرین سرقت آنان طلافروشی مشیریه بود.

گفتنی است،‌ حکم اعدام ساعت 5:30 در پارک معلم واقع در‌خیابان قزوین ،‌انتهای خیابان حسنی اجرا خواهد شد.

خلاصه رویداد

در ساعت 10:45 روز 8 اسفند از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی یک مورد سرقت مسلحانه به 110 اعلام شد این سرقت در منطقه مشیریه، خیابان صالحی صورت گرفته بود که با حضور گشت کلانتری در تأیید این مسئله موضوع به ریاست دادسرای 27 جنایی منتقل شد که در پی آن کارگاهان پلیس آگاهی در محل حاضر شد. در بررسی به عمل آمده مشخص شد که یک گروه مسلحانه با تیراندازی، تهدید و اقدام به شکستن شیشه طلافروشی به وسیله پتک کردند و با جمع‌آوری طلاهای داخل ویترین اقدام به فرار کردند.

سرهنگ محمدیان درباره این خبر گفت: وقتی موتورسواران سارق به دلیل روشن نشدن موتور و حضور مردم برای جلوگیری از فرار آنها مواجه شده بودند اقدام به تیراندازی کردند و در آخر موفق شدند که از آن منطقه فرار کنند و کارگاهان پلیس آگاهی با توجه به اظهارات شواهد و بررسی سرقت‌های مشابه و همچنین به دست آوردن سرنخ‌های جدید که در این سرقت اعضای این باند از خود به جای گذاشته بودند در حدود 5 ساعت بعد از سرقت موفق به شناسایی هویت باند سارقین شدند.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه آدرس‌ها و پاسخ‌های مختلفی از این افراد به دست آمد و اینکه این افراد اگر احساس خطر می‌کردند متواری می‌شدند کار برای دستگیری آنها سخت می‌شد پلیس به دستور مسئول پرونده این افراد به صورت هماهنگ و بعد از 4 ساعت در طی عملیات مجزا در حالی که هر سه مسلح بودند دستگیر شدند.

گفتنی است، اعضای این باند که یک باند سه نفره تشکیل می‌دادند در حدود 30، 35 و 40 ساله بودند که دارای سابقه کیفری در جریان‌هایی همچون زورگویی، شرارت و کیف‌قاپ می‌باشند که پس از بررسی مخفیگاه‌ها و محل سکونت آنها حدود یک کیلوگرم طلا که در آخرین سرقت به دست آورده بودند و همچنین دو قبضه سلاح کلاش، دو قبضه کلت جنگی، یک قبضه سلاح برنو تغییر یافته که قابلیت شلیک فشنگ ژ3 را دارد و سه عدد مین ضد نفر گوجه‌ای، حدود 600 فشنگ جنگی، ده قبضه خشاب اسلحه و یک دستگاه بی‌سیم از آنها کشف شد.

باشگاه خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
سارقان طلافروشی بازار مقهور قدرت پلیس پایتخت شدند