سلامت


2 دقیقه پیش

لیپوماتیک

لیپوماتیک به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است که ...
2 دقیقه پیش

با شجاعت پایان همکاری منفعلانه نظام پزشکی با وزارت بهداشت را اعلام کنید

سلامت نیوز:رییس نظام پزشکی‌ مازندران با ارسال نامه ای به علیرضا زالی رئیس کل نظام پزشکی طرح تحول سلامت را همانند طرح مسکن مهر و پرداخت یارانه عمومی دانست و با تاکید بر ...بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشكی ایران در محكومیت اعدام شیخ النمر


سلامت نیوز: انجمن اسلامی جامعه پزشكی ایران در بیانیه ای به شهادت رساندن شیخ ثمر باقر النمر از سوی آل سعود را محکوم کرد.

به گزارش سلامت نیوز، بیانیه انجمن اسلامی جامعه پزشكی ایران در محكومیت رفتار غیر انسانی به شهادت رساندن شیخ ثمر باقر النمر به شرح زیر است:

و سَیعلم الذین ظلموا ایً منقلبٍ ینقلبون

بار دیگر دستان حکومت خودکامه و مستبد آل سعود به خون جمعی از آزادی خواهان و رهبران جنبش مدنی و اجتماعی عربستان آلوده شد. شهید شیخ نمر باقرالنمر؛ روحانی مسلمان و رهبر آزاده ی شیعیان عربستان، و جمع کثیری از معترضین به حکومت آل سعود، که از فعالین سیاسی شیعه و سنی مذهب بودند در دادگاهی غیرعلنی، ناعادلانه مغایر با اصول اولیه حقوق بشر، با حكمی ظالمانه و غیرقابل باور محكوم، و به روشی غیرانسانی اعدام شدند و این حادثه تاسف بار، قلب عدالت طلبان و آزادی خواهان منطقه و طرفداران حقوق بشر در جهان را به دردآورد .

این روحانی آزاده، که همواره استیفای حقوق مردم را از راه اعتراض های مدنی و بدور از خشونت دنبال می کرد، به دست حکومتی ظالم که دیری است با حمایت از گروههایی تکفیری-صهیونیستی، امنیت و اعتبار منطقه را به خطر انداخته، به شهادت رسید، به یقین، خون او درخت عدالت خواهی و ظلم ستیزی در مقابل حکومت های خودکامه منطقه را آبیاری خواهد کرد. انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع و رفتارهای قرون وسطایی، از کلیه مجامع حقوق بشری می خواهد، فارغ از مصلحت سنجی های بی مورد و منفعت طلبی قدرت های بزرگ، رفتارهای دوگانه را کنار گذاشته و با محکوم کردن این جنایت آشکار و رفتار ضد انسانی، چاره ایی برای رفتارهایی مشابه این، بیندیشند.

ما از مجامع جهانی و دولت های بزرگ ، خصوصا حامیان و متحدان غربی عربستان، می خواهیم، که مطابق با کنوانسیون های حقوق بشری و تعهدات بین المللی، با اعمال فشار بر کشورعربستان، ضمن محکوم نمودن عمکرد حاکمان آل سعود ، این حکومت بدوی و طایفه گرا را، از ادامه رفتارهای غیرانسانی باز داشته و مجازات های متناسب را اعمال دارند. انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، همچنین با رفتارها ی خودسرانه ای، همچون حمله به سفارتخانه و كنسولگری كشور عربستان، که با حمایت های پشت پرده و ظاهرا با هدف تضعیف اقتدار دولت تدبیر و امید، صورت می گیرد، را تقبیح نموده و نسبت به پیامد این گونه حرکات نابخردانه و تنش آفرین هشدار میدهد. و پیامد منفی این گونه اعمال غیر قانونی را متوجه آن دسته از مسئولانی می داند که با سکوت و تصمیمات منفعلانه، زمینه و بستر تکرار این رفتارها را فراهم می آورند. در پایان از دولت محترم، می خواهیم با رفتار سنجیده ، هوشیارانه و عزت مندانه، ضمن حمایت از رفتارهای مدنی اعتراضی مسالمت آمیز، با تلاش در جهت ایجاد اجماع نظر دیپلماتیک و جهانی علیه چنین رفتارهایی، از بروز و تکرار این گونه خشونت طلبی ها در منطقه جلوگیری نماید .

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران14 دیماه نود و چهار


ویدیو مرتبط :
پیش بینی شرایط عربستان بعد از اعدام شیخ باقر النمر