ورزشی


2 دقیقه پیش

رونمایی از جوان‌ترین فاتح تاریخ در روز تصادف روزبرگ و همیلتون

تسنیم/ قهرمانی پسری که هنوز به سن اخذ گواهینامه رانندگی در کشورش نرسیده، اتفاق مهم مرحله پنجم فصل ۲۰۱۶ فرمول یک بود.مرحله پنجم فصل 2016 فرمول یک در پیست کاتالونیای اسپانیا ...
2 دقیقه پیش

مرزبان گزینه جدی سپاهانی‌ها بعد از ویسی

تابناک/ علیرضا مرزبان به عنوان جدی ترین گزینه تیم فوتبال سپاهان برای فصل اینده است.بعد از پایان فصل پانزدهم و ناکامی سپاهان در لیگ مسئولان این باشگاه در پی جانشین استیماچ ...توضیحات علیپور درباره کارشکنی عربستانی‌ها، وضعیت اقتصادی لیگ و حق پخش تلویزیونی


به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت سازمان لیگ، حجت الاسلام علیپور ضمن تسلیت به مناسبت شهادت روحانی آزادیخواه و آمر به معروف و ناهی از منکر آیت الله نمر باقر النمر، گفت: از نظر ما مباحث مطرح شده توسط برخی از مسئولان و مدیران باشگاه های فوتبال عربستان مبنی بر عدم حضور در ایران برای انجام مسابقات فوتبال فاقد وجاهت و برخلاف آیین نامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و ناشی از جو غالب در کشور عربستان است. از نظر ما موضوع و شرایط عادی است و ما در این رابطه هیچ گونه  تنشی نداریم، اما در عین حال از اقتدار کشورمان در همه زمینه ها دفاع می‌کنیم.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی و صیانت لیگ فوتبال ایران افزود: به صورت جدی با فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا و وزارت ورزش و جوانان پیگیر کارشکنی مسئولان عربستانی هستیم و آن را رصد و به جای خود تصمیمات شایسته و تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

وی در رابطه با موضوع وضعیت اقتصادی لیگ اظهار داشت: وضعیت اقتصادی باشگاه‌ها و فوتبال و لیگ برگرفته  از اقتصاد کل کشور است و از آن منفک نیست ولی با توجه به شرایط موجود علی رغم اینکه طی فصل گذشته و جاری پیگیری‌های مکرر و فراوان از مسئولان محترم سابق و فعلی صدا و سیما و مسئولان محترم رده‌های مختلف کشوری مطالبات لیگ در سال های 94-93 و 95-94 از صدا و سیما دریافت نشده ولی در حوزه تبلیغات محیطی علیرغم رکود شدید اقتصادی در بخش‌های مختلف،  فصل گذشته مبلغ 40 میلیارد و از فصل جاری نیز تاکنون 16 میلیارد تومان وصول و فورا بین باشگاه‌ها و هیئت‌های استانی تقسیم شده و مطالبات آنها از این محل تاکنون پرداخت شده است.

علیپور گفت: سازمان لیگ فوتبال ایران علیرغم مشکلات اقتصادی در بخش‌های موجود در بازار تبلیغات، همه تلاش خود را برای وصول مطالبات خود در بخش‌های تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی، وفق مقررات معمول تاکنون انجام داده است  و مابقی مطالبات را نیز مجدانه پیگیری و به نتیجه خواهد رساند که در نیل به این دو مهم از حمایت نهادهای نظارتی در سطح کشور صمیمانه قدردانی و سپاسگزاری می‌شود.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی و صیانت لیگ فوتبال ایران عنوان کرد: جلسه‌های مکرری با مسئولان کشوری و مرتبط با موضوع حق پخش برگزار شده و با توجه به اینکه مسائل مطرح شده در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت پیرامون حق پخش بیش از 13 سال می ‌ذرد فرصت جدیدی فراهم آمده که با همکاری دولت، مجلس شورای اسلامی و دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام قابل دسترسی و امکان تحقق خواهد داشت و مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش به طور مجدانه پیگیر این موضوع هستند.

وی گفت: برگزاری مسابقات به طور منظم و شایسته در لیگ های برتر دسته اول، دوم و سوم از سوی سازمان لیگ و با همکاری باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال و هیئت‌های فوتبال استان‌ها از نکات مهم بود. برخی از تعطیلی‌ها در مسابقات لیگ برتر اتفاق افتاده که عمده دلایل آن انطباق با تقویم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، جام ملت‌های آسیا، رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و توجه جدی به مسابقات تیم ملی فوتبال امید بوده که امیدواریم در سال های آینده این انطباق با جدول مسابقات باعث کمترین تعطیلی در مسابقات لیگ برتر شود.

علیپور در پایان موفقیت و سربلندی تیم ملی امید فوتبال جمهوری اسلامی ایران را خواسته همه هم میهنان و اهالی فوتبال دانسته و عزت و اقتدار این عزیزان را از خداوند منان استدعا کرد.

انتهای پیام/


ویدیو مرتبط :
کشمکش های حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر فوتبال