سایر


2 دقیقه پیش

جمهوری آذربایجان با گرجستان و ترکیه مانور مشترک نظامی برگزار می کند

ایرنا/ جمهوری آذربایجان روز یکشنبه قبل از آغاز مذاکرات وین با حضور نمایندگان منطقه قره باغ کوهستانی، اعلان کرد که قصد دارد تمرین های نظامی با مشارکت گرجستان و ترکیه برگزار ...
2 دقیقه پیش

ژنرال فراری سوری از رژیم صهیونیستی درخواست کمک کرد

العالم/ ژنرال سابق و فراری ارتش سوریه که به صف مخالفان بشار اسد پیوسته، از رژیم صهیونیستی خواست که در مقابله با رییس جمهوری سوریه، مخالفان مسلح (تروریست ها)را یاری کند!.به ...تندیس ابن سینا و پروفسور سملوایز مجارستانی در تهران رونمایی شد


به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، مراسم بزرگداشت مقام پروفسور سملوایز که در مجارستان به نجات دهنده زنان حامله معروف است، همزمان با کنفرانس بیماری های عفونی در حاملگی صبح سه شنبه با حضور ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان و سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
در این مراسم، نخست وزیر مجارستان و وزیر بهداشت تندیس ابوعلی سینا و پروفسور سملوایز را در محوطه دانشگاه علوم پزشکی تهران رونمایی کردند.
پروفسور سملوایز در طول زندگی خود تحقیقات مفصلی برای بررسی علت مرگ زنان باردار انجام داده و به این نتیجه رسید، عفونت عامل اصلی مرگ مادران است و توصیه کرد که با شست وشوی مداوم و پیشگیری از عفونت می توان از بروز این مرگ ها جلوگیری کرد.
دستاوردهای علمی سملوایز در زمان حیات مورد توجه قرار نگرفت اما بعد از مرگ او توجه مجامع علمی را به خود جلب کرد، بطوریکه امروز یکی بزرگترین دانشگاه های مجارستان به نام این دانشمند مجاری است.
سملوایز حدود 170 سال پیش درگذشت.
اجتمام(4) ** 3063 ** 1071

انتهای پیام /*


ویدیو مرتبط :
رونمایی از تندیس شهدای رسانه توسط شهردار تهران